Jaký byl rok 2004 ve zdravotnictví?

Jak hodnotí uplynulý rok různé osobnosti ve zdravotnictví? Kterou událost roku 2004 považují za pozitivní a kterou hodnotí naopak jako nejvíce negativní? Dnes odpovídá Jaroslav Gajdáček, výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven ČR…

Co považujete Vy osobně za nejpříznivější událost roku 2004?

Začalo se hovořit o kvalitě poskytování zdravotní péče v ČR a zdravotní pojišťovny začaly prostřednictvím Národního referenčního centra zdravotních pojišťoven a poskytovatelů zveřejňovat údaje o lůžkových zdravotnických zařízeních ve vztahu ke kvalitě a vykazovaným výkonům. Zatím anonymně v krajské struktuře. V roce 2005 bude tato činnost pokračovat již adresněji na jednotlivá zdravotnická zařízení.

A kterou událost uplynulého roku hodnotíte naopak jako nejvíce negativní?

Neschopnost vládní koalice zajistit odborné řízení resortu zdravotnictví – viz výměna tří ministrů bez jakéhokoliv efektu. Místo toho ministerstvo neustále neoprávněně zasahuje do systému veřejného zdravotního pojištění a uchyluje se k nekoncepčním rozhodnutím. Pokračovala snaha o tzv. divoké novely zdravotnických zákonů bez projednání ve vládě, kdy nejhorším počinem bylo rozhodnutí o změně systému přerozdělení pojistného mezi pojišťovnami.

Zítra: Rok 2004? odpovídá ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřina Musílková

DÁLE ČTĚTE:
Rok 2004? odpovídá Pavel Vepřek, předseda občanského sdružení Občan
Rok 2004? odpovídá David Marx, předseda České společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví
Rok 2004? odpovídá Ladislav Žabka, ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje\\

Rok 2004? odpovídá Václav Volejník, ředitel Hamzovy odborné léčebny Luže – Košumberk

Jaký byl rok 2003 ve zdravotnictví?

www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!