Přejít na obsah

Je to nesvoboda, zlobí se vědci

zpět
4.3.2008

Vědecká rada brněnské Lékařské fakulty vystoupila proti postupům současného ředitele Úrazové nemocnice Petra Svobody. Ten měl v polovině února svému předchůdci udělit důtku za to, že komunikoval s médii. To ale podle nařízení nemocnice smí jen ředitel. Janeček tehdy informoval tisk o svém názoru na přesun úrazovky do bohunické fakultní nemocnice...

„Vědecká rada v tajném hlasování vyslovuje důrazný protest proti potlačování svobody slova,“ píše se v dopise, který děkan Lékařské fakulty Jan Žaloudík zaslal minulý týden Svobodovi.

Ředitel Svoboda se ale hájí. „Nejde o žádnou diskriminaci a nikdo svobodu slova neporušuje. Miloš Janeček několikrát porušil své pracovní povinnosti. Každá nemocnice nebo fabrika má svá tajemství. Ne o všem můžete hovořit na veřejnosti,“ objasnil Svoboda. Podle něj to byl právě Janeček, který zákaz komunikace s médii vydal, když byl ještě ve funkci ředitele.

Janeček s přesunem úrazovky do Bohunic nesouhlasil. Právě proto ho ministr zdravotnictví Tomáš Julínek v září minulého roku odvolal. „Dosud se pro mě nenašlo v úrazovce odpovídající místo, přestože jsem jediný profesor ortopedie a traumatologie pohybového aparátu na Moravě. Tímto j sem byl lidsky ponížen. Celé to směřovalo k tomu, abych ztratil nervy a odešel sám. Za to, že jsem se nezaujatě vyjádřil k přesunu nemocnice mi ředitel odebral osobní ohodnocení a já jsem se ocitl pod hranicí životního minima,“ doplnil Janeček.

Ten také vyvrátil, že by jeho vyjádření v médiích mohlo být součástí politické kampaně. „Jsem sice senátorským kandidátem sociální demokracie, ale politickou kampaň si nedělám,“ uvedl Janeček.

Ředitel Petr Svoboda se včera sešel s děkanem Žaloudíkem a společně si nejasnosti kolem postihu Miloše Janečka objasnili.

Nela Maťašeje, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionlní deník

Komentovat článek: Je to nesvoboda, zlobí se vědci

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Je to nesvoboda, zlobí se vědci

Komentáře

dalších 7 komentářů
Tomáš Rozsíval, MUDr Re:Svoboda nám chybí!  | 5. 03. 2008 17:03

BLBe, tak by mne opravdu, ale opravdu zajímalo, v čem ty pořád vidíš řešení? Už jsi tady nakydal tolik blbostí, že se opravdu stydím na tento web ještě přispívat, pokud tam budou psát podobní hochštapleři.

BLB Svoboda nám chybí!  | 4. 03. 2008 14:13

V článku chybí svoboda slova, lékařům chybí svoboda přinášející odpovědnost a tvůrčí elán. Bez svobody lékařů žádnou reformu zdravotnictví nikdo neudělá! Proč politici jsou přesvědčeni o nutnosti omezování svobody? Proč chtějí vše direktivně určovat a neumožnit existenci přirozených vztahů? Leta nesvobody nás zdevastovala do podřízenosti a vazalství. Ale to není cesta k dobrému zdravotnictví!

za komousu bylo lip profesor ortopedie a traumatologie  | 4. 03. 2008 14:00

pod hranici zivotniho minima - tohle je ten kapitalismus, za ktery jsme cinkali klicema? zlaty socik nezbyde asi nez volit KSCM

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné