Přejít na obsah

Je třeba stabilizovat zdravotnictví

zpět
7.11.2008

"V první řadě stabilizovat zdravotnictví, aby se například hned na začátku nezačalo nesmyslně s vyhazováním některých ředitelů, jak jsem se už někde doslechl, že se prý chystá. Je tedy třeba naopak personální situaci a ekonomiku ve zdravotnictví v kraji stabilizovat. Za druhé je třeba se podívat na peníze, které se kraj chystá čerpat z regionálního operačního programu (ROP) EU. Projekty je třeba přehodnotit a popřípadě změnit," říká budoucí hejtman karlovarského kraje Josef Novotný...

LÍDR A BUDOUCÍ HEJTMAN KARLOVARSKÉHO KRAJE JOSEF NOVOTNÝ (ČSSD) ŘEKL PRÁVU:

Sestavili jste novou krajskou koalici s KSČM a hnutím Doktoři za uzdravení společnosti. Jak tuto koalici hodnotíte?

Hodnotím ji jako realitu možného. Doufali jsme, že bude koalice širší, ale ODS nechtěla jít s komunisty, Alternativě pro kraj se nelíbil náš program, Koalice pro Karlovarský kraj nechtěla také komunisty a Doktoři odmítli ODS.

Jak ta jednání hodnotíte?

Myslím, že to byla korektní vyjednávání. Kromě Alternativy pro kraj všichni souhlasili s naším programem. Doktoři měli hodně velké požadavky a dostali nakonec dva krajské radní, což si myslím, vzhledem k jejich čtyřem mandátům, vyjednali opravdu dost.

Jak se k jednáním stavěla ODS, když viděla, že směřujete ke KSČM? Nepřipomínala vám dosavadní spolupráci ODS a ČSSD ve vedení kraje?

ODS to opravdu při jednáních zdůrazňovala, ale já jim argumentoval, že koalice s KSČM je přáním voličů. Vždyť v rámci kraje jsme společně s KSČM dostali přes 50 % a na Sokolovsku dokonce přes 70 %, přičemž ČSSD samotná tam získala 45 %. ODS získala jen 19 %.

Budou koalice a vedení kraje v tomto složení dost silné?

Kdybych si to nemyslel, tak bych se snažil vše uspořádat jinak.

Co bude hlavním úkolem nové krajské koalice?

V první řadě stabilizovat zdravotnictví, aby se například hned na začátku nezačalo nesmyslně s vyhazováním některých ředitelů, jak jsem se už někde doslechl, že se prý chystá. Je tedy třeba naopak personální situaci a ekonomiku ve zdravotnictví v kraji stabilizovat. Za druhé je třeba se podívat na peníze, které se kraj chystá čerpat z regionálního operačního programu (ROP) EU. Projekty je třeba přehodnotit a popřípadě změnit. Řada věcí byla minulým vedením rozjeta dobře, ale jinde je potřeba otevřít diskusi. Jako příklad řeknu jedinou věc a tím je čerpání peněz pro malé obce, kde je v ROP uloženo 420 miliónů. Podle dosavadních záměrů mělo jít vše na rekonstrukci Císařských lázní, a ještě by to nestačilo, a na malá města a obce by z těch peněz nic nezbylo. Pro obnovu Císařských lázní je třeba proto hledat jiný titul.

Rudolf Voleman, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Je třeba stabilizovat zdravotnictví

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Je třeba stabilizovat zdravotnictví

Komentáře

dalších 15 komentářů
lek.v zahr. Re:Kupředu levá, soudruzi!  | 10. 11. 2008 16:10

Kdyz ono to tam kupredu prava tim septikem dale neslo.

Jiri Wicherek Re:Re:Re:Re:Doktoři  | 10. 11. 2008 07:51

Hmmm, tech komunistu, kteri jimi byli a jsou se prilis nebojim, lec jsem vuci nim ve strehu, o to vice se vsak obavam tech, kteri komunisty byli a jiz nejsou a najme pak tech, kteri se jiz komunisty stati nestihli.

Re:Re:Re:Re:Doktoři  | 10. 11. 2008 07:46

Hmm, další naivní inteligent :(

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné