Je výběrové řízení jen fraškou?

Titulní obrázek

Havířovskou nemocnicí může zacloumat další skandál, a to díky kraji. Místo ředitele má být totiž údajně obsazeno člověkem, který neuspěl ve výběrovém řízení. Krajský úřad vypsal na uvolněné místo ředitele havířovské nemocnice výběrové řízení…

Vítěz už je sice znám, ale z místa ve vrcholném vedení se má radovat někdo jiný. Z důvěryhodných zdrojů vycházejí napovrch informace, že se na politický nátlak protlačí na místo ředitele místo vítěze druhý v pořadí. Stejné informace kolují mezi zaměstnanci nemocnice.

U odborné komise vyhrál na celé čáře Petr Kolařík z Ostravy. Jenže některým členům rady se asi více hodí druhá v pořadí, kterou je paní Kolářová z Karviné.

Zákulisní dohody politiků před zasedání rady kraje jí tudíž pasují do role největší favoritky. V nemocnici se také nahlas mluví o vlivu místních politiků opozice, kterámáv kraji většinu.

Okamžitě se začalo spekulovat o roli lobistů, kteří se snaží prosadit svého člověka, jenž by mohl v havířovské nemocnici lépe prosazovat spřátelené firmy.

Jestli by radní nedali na doporučení výběrové komise a upřednostnili horší kandidátku, tuto hypotézu by značně podpořili. Navíc by dali jasně najevo, že jsou výběrová řízení pouze zástěrkou a o vhodných lidech se rozhoduje předem a zcela jinak.

O novém řediteli se mělo rozhodovat na zasedání rady už dnes, ale krajský úřad to popřel. „Tento bod na jednání rady není,“ řekla mluvčí Tereza Hlaváčová.

Libor Pristáš, Regionální deníky

Je výběrové řízení jen fraškou?
Ohodnoťte tento článek!