Přejít na obsah

Je výběrové řízení jen fraškou?

zpět
1.8.2007

Havířovskou nemocnicí může zacloumat další skandál, a to díky kraji. Místo ředitele má být totiž údajně obsazeno člověkem, který neuspěl ve výběrovém řízení. Krajský úřad vypsal na uvolněné místo ředitele havířovské nemocnice výběrové řízení...

Vítěz už je sice znám, ale z místa ve vrcholném vedení se má radovat někdo jiný. Z důvěryhodných zdrojů vycházejí napovrch informace, že se na politický nátlak protlačí na místo ředitele místo vítěze druhý v pořadí. Stejné informace kolují mezi zaměstnanci nemocnice.

U odborné komise vyhrál na celé čáře Petr Kolařík z Ostravy. Jenže některým členům rady se asi více hodí druhá v pořadí, kterou je paní Kolářová z Karviné.

Zákulisní dohody politiků před zasedání rady kraje jí tudíž pasují do role největší favoritky. V nemocnici se také nahlas mluví o vlivu místních politiků opozice, kterámáv kraji většinu.

Okamžitě se začalo spekulovat o roli lobistů, kteří se snaží prosadit svého člověka, jenž by mohl v havířovské nemocnici lépe prosazovat spřátelené firmy.

Jestli by radní nedali na doporučení výběrové komise a upřednostnili horší kandidátku, tuto hypotézu by značně podpořili. Navíc by dali jasně najevo, že jsou výběrová řízení pouze zástěrkou a o vhodných lidech se rozhoduje předem a zcela jinak.

O novém řediteli se mělo rozhodovat na zasedání rady už dnes, ale krajský úřad to popřel. „Tento bod na jednání rady není,“ řekla mluvčí Tereza Hlaváčová.

Libor Pristáš, Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Je výběrové řízení jen fraškou?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Je výběrové řízení jen fraškou?

Komentáře

další 4 komentáře
Armin Souhlas  | 3. 08. 2007 10:32

Někdo chce Ing. Kovářové podrazit nohy, ještě ani nenastoupila :-(

žvást  | 3. 08. 2007 01:10

Jediné, co mohlo bylo zmanipulované je pan Pristáš, který píše články (nebo spíše jen podepisuje) na zakázku. Z výběrové komise, která byla nikoli odborná, ale spíše politická, protože většinu v ní měli opoziční sociální demokraté vyšli dva rovnocenní kandidáti. Rada kraje (koaliční) se jednohlasně vyslovila pro ing. Kovářovou (Pristáš není schopen ani správně napsat jména). Možná i na základě tohohle vyděračského článku, který vyšel ráno před zasedáním krajské rady, a který měl pravděpodobně donutit krajské radní, aby hlasovali pro protikandidáta.

Anofeles Výběrová řízení a fraška.  | 1. 08. 2007 11:18

Ano, výběrová řízení a konkurzy jsou totální propadák. Mohu to říci, protože jsem sám ve vedoucí funkci několik zmanipuloval. Proto své jméno neuvádím. Je to naprosto běžné. Bohužel, v takovém státě žijeme.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné