Přejít na obsah

Je zákoník práce zmetek?

zpět
1.12.2006

Vyřazení vládního návrhu na odklad zákoníku práce z programu sněmovní schůze ve čtvrtek vyústilo ve slovní přestřelku, v níž ODS obvinila ČSSD z toho, že návrh shodila ze stolu neférovým způsobem...

ČSSD rozčilila ODS, když shodila ze stolu odklad zákoníku práce

Praha -

V této souvislosti se objevily i spekulace o tom, že nečekaný návrh sociálních demokratů byl odvetou za postup ODS při vyjednávání o vládě. ODS k jednáním proti vůli ČSSD přizvala i zelené a lidovce. To ale místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach popřel. Zákoník tak nejspíš začne platit v lednu, i když chce ODS kvůli němu svolat ještě mimořádnou schůzi. Předseda poslanců ODS Petr Tluchoř prohlásil, že občanští demokraté začnou sbírat podpisy a žádost předloží ještě během čtvrtka.

Ministr práce Petr Nečas (ODS) nový zákoník označil za „legislativní zmetek“ a v souvislosti s jeho dopady hovořil například o možném kolapsu železniční a letecké dopravy, „obrovských problémech ve zdravotnictví“ a zhroucení lékařské záchranné služby.

V emotivní kritice ho podpořil i ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Ve zdravotnické záchranné službě podle něj bude kvůli zákoníku chybět od ledna 80 lékařů.

„Odmítáme rétoriku ODS, že v případě dnešního jednání ČSSD o zákoníku práce se jedná o podraz,“ uvedl místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Důvodem vyřazení návrhu vlády byla podle něj snaha zabránit prodlužování právní nejistoty zaměstnanců a zaměstnavatelů.

Metropolitní expres


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Metropolitní expres

Komentovat článek: Je zákoník práce zmetek?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Je zákoník práce zmetek?

Komentáře

1 komentář
Alice Proč to řeší na poslední chvíli?  | 1. 12. 2006 13:33

Včera jsem psala výkaz , norma za měsíc listopad 2006 je 176hodin, navíc jsem odsloužila přesně 134hodin přesčasu, tj celkem 310hodin za měsíc!!! zaměstnavatel mi zaplatí 60h ostré práce přečas, zbytek jako čekání, od ledna bude muset platit celých 134hodin, nehledě na to,že to vysoce překračuje povbolený limit. To je ten problém a politik vystačís prostou odpovědí- nejsou peníze! Když jsou peníze pro soudce,poslance atd, musí být i pro lékaře a učitele! Ať platí Julínkovi a celé ODS 1/2 práce a pak se můžeme bavit o odkladu zákoníku práce, Jak by ser vám to líbilo politici?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné