Přejít na obsah

Jedna nemocenská trvala ve Zlínském kraji nejdéle v celé zemi

zpět
4.11.2014
Ilustrační foto; senioři, nemoc, chřipka
zvětšitIlustrační foto; senioři, nemoc, chřipka
Autor: Shutterstock

Ilustrační foto; senioři, nemoc, chřipka | Autor: Shutterstock

 

Lidé ve Zlínském kraji stonali v prvních třech čtvrtletích tohoto roku nejdéle z celé země. Jedna pracovní neschopnost trvala průměrně 57,5 dne. Celostátní průměr činil 46,7 dne, sdělila mluvčí České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) Jana Buraňová.

V délce trvání jedné pracovní neschopnosti kraj dominuje tabulkám už déle. Oproti loňskému údaji za stejné období se však nemocenská ještě prodloužila, loni činila 53,3 dne.

Počet prostonaných dnů od ledna do konce září je jen o něco málo nižší než loni, kdy činil 2,875.890, letos jich bylo o 50.000 méně. Ubylo také ukončených nemocenských, letos jich bylo přes 49.000, loni téměř 54.000.

V republikovém průměru se letos počet pracovních neschopností snížil o více než 78.000 případů, bylo jich přes 931.000. Počet prostonaných dnů byl asi o 600.000 nižší, v celé zemi lidé prostonali 43,5 milionu dnů. Délka jedné nemoci se oproti loňsku prodloužila o tři dny.

„Na nemocenském ČSSZ vyplatila 10,4 miliardy korun, celkové výdaje na dávky nemocenského pojištění pak činily za leden až září letošního roku 16,5 miliardy korun,“ uvedla Buraňová.

Za Zlínským krajem byl v průměrné délce jedné pracovní neschopnosti Moravskoslezský kraj, kde lidé byli nemocní 55,8 dne. Naopak nejkratší dobu stonali lidé v Praze, a to průměrně 37 dnů.

Nejčastější příčinou nemocenské zůstávají nemoci dýchací soustavy, mají však nejkratší průběh. Lidi často trápily i nemoci pohybové soustavy.


Komentovat článek: Jedna nemocenská trvala ve Zlínském kraji…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné