Přejít na obsah

Jednání ODS, TOP 09 a VV o zdravotnictví se nepohnulo

zpět
16.6.2010
jednání, management, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, management, smlouva, dohodaZdroj: www.pinnacle1.com

jednání, management, smlouva, dohoda | Zdroj: www.pinnacle1.com

 

Vyjednávání ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) o zdravotnictví se dnes nijak výrazně neposunulo. Ladění postojů bude obtížné, ale ne beznadějné, řekl ČTK po schůzce skupiny vyjednavač ODS Tomáš Julínek.

Zcela odlišný od současného systému je podle něj návrh zdravotní reformy VV. Nynější podobu zdravotnictví s regulačními poplatky zavedl Julínek ještě jako ministr ve vládě Mirka Topolánka (ODS).

VV chtějí například určit standardní péči, kterou by hradila jedna zdravotní pojišťovna. U dalších pojišťoven by si lidé platili nadstandard. Strana by také hned zrušila poplatky za položku na receptu. Po provedení reformy by podle jejího programu přestaly existovat i další regulační poplatky.

„Ukazuje se, že to bude obtížné jednání,“ podotkl Julínek. Zdůraznil ale, že nikoli beznadějné. „Vůle najít průnik je,“ dodal.

Vyjednavači podle Julínka probírali stejné záležitosti jako na minulé první schůzce. Tehdy se zástupci ODS, TOP 09 a VV pouze shodli na tom, že chtějí budovat zdravotnictví nezadlužené, modernizované a rozvíjející se. O vymezení standardu zdravotní péče, možnosti připojištění, úpravách regulačních poplatků nebo změnách v počtu zdravotních pojišťoven řeč nebyla.

„Bavíme se o stávajícím systému. Návrh VV je velkou změnou,“ řekl Julínek. Debata je prý zatím obecnější. Strany by se ale mohly bez větších potíží shodnout na jiných zdravotnických tématech, jako je vzdělávání lékařů.

Jednotlivé programové skupiny, kterých je sedm, by měli předložit výsledky práce do konce června. Vznikající koalice chce mít dohodu nejpozději do 7. července.


Komentovat článek: Jednání ODS, TOP 09 a VV o zdravotnictví se…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Jednání ODS, TOP 09 a VV o zdravotnictví se…

Komentáře

další 3 komentáře
Bohumír Šimek Zdravotnický program VV  | 16. 06. 2010 12:59

Zdravotnický program VV je zajímavý a pozoruhodný. Veřejné zdravotní pojištění nechť je na standardní péči. Ostatní péče nechť je v rukou komerčních skutečných pojišťoven. Je to zajímavý, ale komplikovanější, přístup, který však stejně jako program Tomáše Julínka neřeší desetimiliardové ztráty z našich peněz pro jejich netransparentní uložení ve státním veřejném pseudopojištění. To řeší jen ukončení provozu současných redistributorek naší zdravotní daně a zřízení skutečných zdravotních pojišťoven s normálními pojišťovacími produkty a individuálními pojistnými smlouvami pacientů s pojišťovnou, kdy pacient lékaři osobně garantuje proplacení zdravotní péče lékaři a kdy pojišťovna vztah mezi lékařem a pacientem jen ekonomicky jistí.

Bohumír Šimek Zdravotnický program VV  | 16. 06. 2010 10:53

je zajímavý a pozoruhodný. Veřejné zdravotní pojištění nechť je na standardní péči. Ostatní péče nechť je v rukou komerčních skutečných pojišťoven. Je to zajímavý, ale komplikovanější, přístup, který však stejně jako program Tomáše Julínka neřeší desetimiliardové ztráty z našich peněz pro jejich netransparentní uložení ve státním veřejném pseudopojištění. *** To řeší jen ukončení provozu současných redistributorek naší zdravotní daně a zřízení skutečných zdravotních pojišťoven s normálními pojišťovacími produkty a individuálními pojistnými smlouvami pacientů s pojišťovnou, kdy pacient lékaři osobně garantuje proplacení zdravotní péče lékaři a kdy pojišťovna vztah mezi lékařem a pacientem jen ekonomicky jistí.

MUDr Jiří Kilian :-))) :-))):-)))  | 16. 06. 2010 10:07

Tak toto je výrok III. tisíciletí : L.C. : "Strany by se ale mohly bez větších potíží shodnout na jiných zdravotnických tématech, jako je vzdělávání lékařů." Do atestační zkoušky by mohla být zavzata třeba politická ekonomie, právo, management, západní jazyk, východní jazyk a znalosti směrnic EU. Strany už možná mají i kandidáty na posty zkoušejících, mladí kolegové nepřijdou o to, co starší mají za sebou. Super.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné