Přejít na obsah

Ježek: předražení dosahuje i 30 procent

zpět
22.7.2009

Nákupem přístrojů v Krajské zdravotní Ústeckého kraje se bude v září zabývat Kontrolní výbor Sněmovny. Právu to potvrdil v úterý jeho šéf Vladimír Koníček. Výbor podle něj nyní shromažďuje materiály. Kromě ministryně zdravotnictví mají podle Koníčka poslanci v plánu se dotázat také ministra financí...

Nákupem přístrojů v Krajské zdravotní Ústeckého kraje se bude v září zabývat Kontrolní výbor Sněmovny. Právu to potvrdil v úterý jeho šéf Vladimír Koníček (KSČM).

„Budeme se o tom určitě bavit v září na jednání výboru. Posílal jsem ministryni zdravotnictví dopisy ohledně materiálů k těmto přístrojům, jak týkající se ústecké Krajské zdravotní, tak ještě zařízeních v Karlových Varech a Hradci Králové. Zdají se nám ty přístroje hodně, hodně drahé,“ řekl.

Výbor podle něj nyní shromažďuje materiály. Kromě ministryně zdravotnictví Dany Juráskové mají podle Koníčka poslanci v plánu se dotázat také ministra financí Eduarda Janoty.

Podle místopředsedy kontrolního výboru Libora Ježka (ODS) mohou být některé přístroje, které české nemocnice nakupují, předražené i o třicet procent.

„To znamená, zakoupím-li tři přístroje, mohu mít čtyři,“ řekl Právu Ježek.

Poslanci se podle něj zabývají nákupem přístrojů všemi krajskými i fakultními nemocnicemi. Za roky 2002 až 2007 si vyžádali od resortu zdravotnictví seznam dotací na přístroje typu magnetická rezonance, CT, angiografie a lineární urychlovače včetně podkladů pro výběrové řízení. Údaje pak shromažďují i za loňský rok.

„Do velké většiny výběrových řízení se přihlašuje jenom jeden uchazeč,“ poznamenal Ježek.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Ježek: předražení dosahuje i 30 procent

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ježek: předražení dosahuje i 30 procent

Komentáře

dalších 10 komentářů
Re:Re:Re:Aneb  | 27. 07. 2009 22:45

A co se podívat do Karlovarské krajské,tam je to zajímavější.Hnutí doktoři už jsou zajetí a nakupují magnet za 40 milionů-o 50% předražené.O CT ani nemluvím.A krajští úředníci jim to sežrali i s navijákem.S kýmpak se tito revolucionáři rozdělí tady?No Žák se přece nedělí!!Leda s Fojtíkem.

BLB Re:Re:předražování  | 23. 07. 2009 08:53

V pokladenském systému bys takové ztráty neměl! V pokladenském systému můžeš ušetřit až 5000,-Kč ročně na osobu!

Petr Bouzek Re:Re:Aneb  | 22. 07. 2009 19:32

My dva bychom se určitě domluvili, ale uznávám, je to dost málo. :-)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné