Přejít na obsah

Jihlavská nemocnice získala statut onkogynekologického centra

zpět
19.5.2010
nemocnice, pokoj, pacientka, sestra,
zvětšitnemocnice, pokoj, pacientka, sestra, Zdroj: www.advancedpracticenursing.ca

nemocnice, pokoj, pacientka, sestra, | Zdroj: www.advancedpracticenursing.ca

 

Jihlavská nemocnice získala v těchto dnech od onkogynekologické sekce České gynekologické a porodnické společnosti statut onkogynekologického centra. Jako jediná nemocnice kraje Vysočina se tak dostala do sítě 13 akreditovaných onkogynekologických center.

ČTK to řekla mluvčí nemocnice Veronika Novotná.

Lékaři v jihlavské nemocnici ročně registrují 100 případů nově diagnostikovaných nádorových onemocnění ženských pohlavních orgánů.

„V péči centra jsou pacientky s prokázanými nádorovými onemocněními, ale také zdravé pacientky s pozitivní rodinnou anamnézou zhoubných nádorů ovarií a prsu,“ uvedla mluvčí. Centrum provádí diagnostiku a léčbu přednádorových stavů a zhoubných onemocnění zevních a vnitřních ženských pohlavních orgánů včetně prsů.

Kromě péče gynekologů, klinických onkologů, radioterapeutů, chirurgů, urologů a dalších odborníků mají pacientky zajištěnu také psychologickou podporu, předléčebnou i pooperační psychoterapii a fyzickou i psychickou rehabilitaci.

„Diagnostiku a léčbu nádorů ženských pohlavních orgánů stanovuje onkogynekologická komise, v níž spolupracují gynekolog, radioterapeut, klinický onkolog a patolog, popřípadě i odborníci dalších klinických odborností,“ dodala mluvčí.

V diagnostice onkogynekologických onemocnění používají lékaři vedle běžných vyšetřovacích metod počítačovou tomografii a magnetickou rezonanci. Využívají také možnosti minimálně invazivní chirurgie, jako je například hysteroskopie, laparoskopie nebo cílená biopsie.

Onkogynekologický tým se účastní národních i mezinárodních klinických studií, podílí se na výuce všeobecného lékařství, nelékařských bakalářských i magisterských programů a na postgraduálním vzdělávání lékařů, sester a doktorandů.


Komentovat článek: Jihlavská nemocnice získala statut…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné