Přejít na obsah

Jihlavskou nemocnici povede nejmladší ředitel

zpět
22.9.2006

Martin Šuma, ředitel jihlavské nemocnice. Tak se brzy začne představovat tento teprve osmadvacetiletý ekonom. Včera vyhrál výběrové řízení na post šéfa jednoho z největších nemocničních zařízení v kraji. Do funkce nastoupí 2. října...

Martin Šuma za sebou nechal osm uchazečů o ředitelské křeslo. Na postu střídá Jiřího Madara, který na vlastní žádost v červnu z čela nemocnice odešel. Mezitím zařízení řídil dočasně pověřený náměstek úseku zdravotní a ošetřovatelské péče Jan Procházka.

„Jsem spokojený s výběrem. Martin Šuma je člověk, který do ředitelského křesla patří. Vždy se mi s ním spolupracovalo na vynikající úrovni,“ komentoval volbu ředitele Procházka.

Krajští radní se nemohli dlouho rozhodnout, který z kandidátů bude tím nejvhodnějším. Včera ráno se rozmýšleli mezi dvěma favority - Martinem Šumou, který působí v jihlavské nemocnici jako ekonomický náměstek, a výkonným ředitelem soukromé nemocnice v LedčiHáj Oldřichem Rambouskem. Po třech hodinách se nakonec přiklonili k Šumovi. Z devíti radních pro něj hlasovalo šest.

„Byli dobří oba. Rozhodování nebylo jednoduché,“ naznačil náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Hájek. Ve prospěch Šumy hrál fakt, že v nemocnici již dva roky působí a zná tamní poměry. Navíc se podílel na dobrém hospodářském výsledku zařízení. „Že jsem nevyhrál, tragicky rozhodně neberu. Takový je život a hlavu si z toho lámat nebudu,“ konstatoval Oldřich Rambousek.

Vysočina


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Vysočina

Komentovat článek: Jihlavskou nemocnici povede nejmladší ředitel

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné