Jihlavskou nemocnici povede nejmladší ředitel

Titulní obrázek

Martin Šuma, ředitel jihlavské nemocnice. Tak se brzy začne představovat tento teprve osmadvacetiletý ekonom. Včera vyhrál výběrové řízení na post šéfa jednoho z největších nemocničních zařízení v kraji. Do funkce nastoupí 2. října…

Martin Šuma za sebou nechal osm uchazečů o ředitelské křeslo. Na postu střídá Jiřího Madara, který na vlastní žádost v červnu z čela nemocnice odešel. Mezitím zařízení řídil dočasně pověřený náměstek úseku zdravotní a ošetřovatelské péče Jan Procházka.

„Jsem spokojený s výběrem. Martin Šuma je člověk, který do ředitelského křesla patří. Vždy se mi s ním spolupracovalo na vynikající úrovni,“ komentoval volbu ředitele Procházka.

Krajští radní se nemohli dlouho rozhodnout, který z kandidátů bude tím nejvhodnějším. Včera ráno se rozmýšleli mezi dvěma favority – Martinem Šumou, který působí v jihlavské nemocnici jako ekonomický náměstek, a výkonným ředitelem soukromé nemocnice v LedčiHáj Oldřichem Rambouskem. Po třech hodinách se nakonec přiklonili k Šumovi. Z devíti radních pro něj hlasovalo šest.

„Byli dobří oba. Rozhodování nebylo jednoduché,“ naznačil náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Hájek. Ve prospěch Šumy hrál fakt, že v nemocnici již dva roky působí a zná tamní poměry. Navíc se podílel na dobrém hospodářském výsledku zařízení. „Že jsem nevyhrál, tragicky rozhodně neberu. Takový je život a hlavu si z toho lámat nebudu,“ konstatoval Oldřich Rambousek.

Vysočina

Jihlavskou nemocnici povede nejmladší ředitel
Ohodnoťte tento článek!