Přejít na obsah

Jihočeské nemocnice zruší do konce roku 202 lůžek z 3074

zpět
10.11.2011
pacient, nemocnice, pokoj, sestra
zvětšitpacient, nemocnice, pokoj, sestraZdroj: www.uncg.edu

pacient, nemocnice, pokoj, sestra | Zdroj: www.uncg.edu

 

Jihočeské nemocnice zruší do konce letošního roku 202 lůžek z nynějších 3074, tedy přes šest procent. Na dnešním závěrečné jednání k restrukturalizaci lůžek se na tom dohodli zástupci pojišťoven, nemocnic a Jihočeského kraje. ČTK to sdělila mluvčí kraje Kateřina Koželuhová.

Ministerstvo zdravotnictví a pojišťovny navrhovaly v Jihočeském kraji původně zrušit 700 lůžek. Kraj se bránil tím, že jihočeské nemocnice prošly výrazným zeštíhlením už v letech 1992 až 2002. Tehdy počet lůžek v sedmi krajských nemocnicích klesl z 5283 na 3074.

Nemocnice se musely přihlásit k plánu ministerstva zdravotnictví na snížení akutních lůžek, dlouhodobě upozorňují, že již nyní je Jihočeský kraj v počtu akutních lůžek pod republikovým průměrem asi o 7,2 procenta. Po snížení bude počet lůžek v kraji o asi 13 procent nižší než průměr v zemi.

Podle dnešní dohody má českobudějovická nemocnice zrušit 70 lůžek, táborská 49, písecká 30, jindřichohradecká 25, českokrumlovská 11, strakonická deset a prachatická sedm. Nově je nasmlouváno


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Jihočeské nemocnice zruší do konce roku 202…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné