Přejít na obsah

Jihočeský R- ITAREPS míří do Silicon Valley

zpět
15.9.2016
mobilní telefon, aplikace
zvětšitmobilní telefon, aplikaceZdroj: Shutterstock

mobilní telefon, aplikace | Zdroj: Shutterstock

 

Nezisková organizace Fokus z Českých Budějovic, která v dubnu vyhrála se svým projektem R- ITAREPS třetí ročník akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone, míří na mezinárodní konferenci Social Capital Markets (SOCAP) do San Francisca.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Mobilní aplikace R-Itareps je určena lidem s psychózou (schizofrenií). Jejím cílem je umožnit dlouhodobě a kontinuálně sledovat vývoj zdravotního stavu u takto nemocného člověka, a tím zamezit dlouhodobým opakovaným pobytům v psychiatrických léčebnách.

Právě tato aplikace a pokrok, který v rámci akceleračního programu zaznamenala, byl porotou ohodnocen absolutním vítězstvím. Zástupci projektu tak kromě výhry ve výši 350 000 Kč, kterou plánují využít na další vývoj aplikace a propagaci tématu psychóz, získali také možnost zúčastnit se mezinárodní konference pro společensky prospěšné projekty Social Capital Markets konané od 13. do 16. září v San Franciscu. Zde, přímo v Silicon Valley, představí svůj projekt potenciálním investorům a zároveň získají cenné zkušenosti z mezinárodního prostředí společensky prospěšných firem.

„Spojení nápadu, šikovných lidí a komunikačních technologií dává základ pro to, aby projekty uspěly na trhu a pomáhaly lidem. Pro jejich úspěch je ale důležitý také nadnárodní rozměr a není lepšího místa z pohledu technologie než Silicon Valley,“ říká Jiří Švarc, prozatímní viceprezident pro technologie z Vodafone ČR, který byl jedním z členů hodnotící poroty.

Spolu s R-Itareps pojedou do San Francisca také zástupci z 2. a 3. místa, konkrétně projekty: Lepší místo – webová a mobilní aplikace s celorepublikovou působností, která umožňuje komukoliv vyfotit problém, nedostatek nebo nebezpečí ve veřejném prostoru a automaticky ho odeslat územně odpovědnému městskému úřadu, který podnět začne řešit.

Naviterier Conversation – mobilní konverzační navigační systém pro osoby se sníženou schopností orientace a navigace (nevidomí, vozíčkáři, senioři) postavený na generování popisu trasy na základě speciálně upravených mapových podkladů a dat teleasistenční služby (Navigační Centrum SONS). Tento systém vyvíjí ČVUT.

Laboratoř Nadace Vodafone je akcelerační program, který účastníkům nabízí zdarma pomoc s rozjezdem technologického projektu. Přihlásit se do něj mohou zástupci neziskových organizací a společensky prospěšných podniků, kteří chtějí posunout svůj technologický projekt od nápadu k realizaci. Program nabídne také řadu workshopů a konzultací, díky kterým mohou účastníci svůj projekt otestovat nanečisto a odhalit jeho případné nedostatky ještě před spuštěním. Projekt je financován Nadací Vodafone, jeho obsahovou část zajišťuje Impact Hub – inspirativní pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání ve třech největších městech Česka. Více informací najdete na www.laboratornadacevodafone.cz, www.nadacevodafone.cz

Přihlášky do dalšího kola Laboratoře Nadace Vodafone jsou otevřené až do 26. září 2016.


Klíčová slova

Autoři

(akt), zdravi.euro.cz

Komentovat článek: Jihočeský R- ITAREPS míří do Silicon Valley

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné