Přejít na obsah

Jihomoravský kraj dá 10 milionů zdravotníkům a dětskému centru

zpět
7.7.2017
*peníze, finance, hospodaření
zvětšit*peníze, finance, hospodařeníZdroj: Shutterstock

*peníze, finance, hospodaření | Zdroj: Shutterstock

 

Jihomoravský kraj dá na investice do břeclavské nemocnice, znojemského dětského centra a záchranné služby deset milionů korun.

Nemocnice pořídí přístroje, centrum zrekonstruuje půdní prostor na pokoje a záchranná služba si pořídí nový svolávací systém. V tiskové zprávě to uvedla hejtmanova náměstkyně Taťána Malá (ANO). Břeclavská nemocnice dostane skoro osm milionů korun. Pořídí mikroskopy pro biochemickou a mikrobiologickou laboratoř, přístroje EKG, dvě laparoskopické operační věže určené pro chirurgické a gynekologické oddělení a kardiologický ultrazvuk.

„Jednotlivá zařízení v nemocnicích jsou vystavena každodennímu intenzivnímu užívání. Nároky na jejich funkčnost a především spolehlivost proto musí být vysoké. Některé z původních přístrojů jsou staré více než 20 let,“ uvedla Malá.

Půl milionu bude stát svolávací systém pro záchrannou službu, kterou zřizuje Jihomoravský kraj. „Systém slouží k rychlé aktivaci a informovanosti zaměstnanců a krizových štábů. Při mimořádných situacích se zajistí rychlejší a efektivnější kooperace,“ uvedla Malá.

Zbytek dostane Dětské centrum Znojmo. „Díky těmto financím se zrekonstruuje půdní prostor, ze kterého vzniknou dva nové pokoje se sociálním zařízením, kuchyňka i cvičební místnost. Bude tak možné uspokojit vysoký počet zájemců o rehabilitační pobyty v tomto centru,“ uvedla Malá.

Břeclavská nemocnice je jednou z devíti nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem. Další jsou v Kyjově, Znojmě, Hodoníně, Ivančicích, Letovicích, Vyškově, Tišnově a Hustopečích. Kromě toho kraj v oblasti zdravotnictví zřizuje záchrannou službu, dětskou léčebnu a dvě dětská centra.


Komentovat článek: Jihomoravský kraj dá 10 milionů zdravotníkům a…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné