Jihomoravský kraj dá zdravotnickým zařízením na investice 155 mil.

Celkem 11 nemocnic a zdravotnických organizací si v letošním roce rozdělí od Jihomoravského kraje na investice 155 milionů korun. ČTK to řekl hejtmanův náměstek zodpovědný za zdravotnictví Marek Šlapal (ČSSD).

Nejvíce dostane Nemocnice Vyškov, a to přes 36 milionů korun. Skoro 20 milionů použije na venkovní kabelové rozvody, rozvodnu nízkého napětí a propojení trafostanic vysokého napětí.

Jihomoravský kraj zřizuje skoro desítku nemocnic a k tomu ještě další organizace jako například Jihomoravské dětské léčebny. Léčebny dostanou 8,5 milionu korun, z toho 7,5 na ubytování pro doprovod pacientů, milion pro parkoviště pro zaměstnance. Lila Domov pro postižené děti za milion pořídí automobil.

Vyškovská nemocnice kromě investice do kabelových rozvodů dokončí za čtyři miliony rekonstrukci sociálního zařízení na poliklinice a za tři miliony pořídí anesteziologické přístroje na ARO. Na miliony vyjde rekonstrukce výtahů a pořízení dalších přístrojů

Celkem 23 milionů dostane břeclavská nemocnice, která za osm milionů koupí novou počítačovou tomografii (CT), za bezmála pět milionů vymění centrální klimatizační jednotky pro lůžkový pavilon a za čtyři miliony opraví střešní plášť kotelny.

Nemocnice Kyjov dostane skoro 26 milionů. Většinu z nich, a to 17 milionů, dá na pořízení speciálního přístroje SPECT/CT, který kombinuje nukleární vyšetření a rentgenové vyšetření, což zlepšuje diagnostiku některých nemocí. Zbylých bezmála devět milionů použije na rekonstrukci pitevny.

Hodonínská nemocnice získá přes 18 milionů, za peníze opraví výtahy a zrekonstruuje dešťovou a splaškovou kanalizaci. Přes sedm milionů obdrží hustopečská nemocnice například na drobné stavební úpravy nebo přístroje, letovická nemocnice za deset milionů provede půdní vestavbu jednoho z oddělení a opraví zázemí lékařů. Znojemská nemocnice dostane 12 milionů, za něž například dostaví gynekologický sál. Ivančické nemocnici poskytne kraj 8,5 milionu, nemocnice za to pořídí přístroje, zdemoluje jednu budovu a rozšíří parkoviště. Tišnovská nemocnice za pět milionů revitalizuje park.

Letošní rozpočet kraje počítá s příjmy 5,9 a výdaji šest miliard korun. Kraj plánoval schodek i v minulosti, ale na konci mívá přebytky v objemu stovek milionů.

Ohodnoťte tento článek!