Jihomoravský kraj stále odkládá výběr ředitele nemocnice v Kyjově

křeslo, výpověď

Vedení Jihomoravského kraje už několik týdnů odkládá rozhodnutí o výběru nového ředitele nemocnice v Kyjově. Nyní ji vede Petr Svoboda, který zároveň od května stojí v čele nemocnice v Karlových Varech.

Hejtman Michal Hašek (ČSSD) přitom podle svého původního vyjádření chtěl situaci vyřešit co nejdříve, aby Svoboda nevedl dvě instituce zároveň. Konkurz na nového ředitele vypsal krajský úřad v srpnu, přihlásilo se 14 uchazečů. Definitivní rozhodnutí o novém šéfovi ale stále nepadlo. Svoboda, řekl, že dvojí ředitelství je schopen zvládnout ještě zhruba dva nebo tři měsíce.

„Koalice nedospěla k jednoznačnému závěru, na návrh KDU-ČSL jsme přerušili v Radě Jihomoravského kraje projednání tohoto bodu na příští týden,“ uvedl po čtvrtečním jednání pro ČTK hejtman Hašek. Podobně se vyjádřilo vedení kraje po minulém a předminulém jednání rady. Právě radní musejí schválit doporučení odborné komise na výběr ředitele a jmenovat ho.

Petr Svoboda podle svého vyjádření pro ČTK dvě místa ředitele zvládá, je to však náročné. V Kyjově funguje zástupný systém, takže vedení nemocnice může mnoho věcí rozhodnout bez ředitele. Svoboda tam dojíždí podle potřeby.

„Je to honička, ale už jsem si udělal režim a budu muset zapojit i víkendy. Ke kyjovské nemocnici mám vztah a nechci, aby výběrové řízení dopadlo špatně. Než aby se to mělo vyřešit narychlo a nekompetentně, tak to raději budu s vypětím sil zvládat,“ uvedl ředitel. S žádnými velkými problémy se podle něj instituce nepotýká.

Nemocnice v Kyjově dostala na konci října pokutu 30.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže za vypsání 40milionového tendru na opravu interny. „Chybovala společnost, která pro nás tendr vypisovala a ta také pokutu zaplatila,“ řekl Svoboda. V nemocnici se v minulých měsících rekonstruovaly některé pavilony.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!