Přejít na obsah

Jihomoravský kraj zahájil rozsáhlou kontrolu v Nemocnici Břeclav

zpět
26.10.2015
lupa, audit, hospodaření
zvětšitlupa, audit, hospodařeníZdroj: Shutterstock

lupa, audit, hospodaření | Zdroj: Shutterstock

 

Jihomoravský kraj zahájil rozsáhlou kontrolu v Nemocnici Břeclav. Její část se odehrála v noci na pátek. Pracovníci kraje zajistili množství dokumentů. Už provedli také personální pohovory. O kontrole informoval hejtman Michal Hašek (ČSSD) na sociální síti Facebook.

V poslední době podle něj přibylo podnětů k chodu nemocnice, které kraj jako zřizovatel dostával.

Mluvčí nemocnice Radomíra Schweitzerová důvody kontroly ani její průběh komentovat nechtěla. ČTK řekla, že představitelé nemocnice se vyjadřovat nebudou, vše je prý v kompetenci zřizovatele. Ani kraj ale podle Haška nyní další informace neposkytne, přinejmenším do skončení kontroly a projednání jejích výsledků.

„Za zřizovatele potvrzuji, že s ohledem na nárůst podnětů k práci nemocnice nařídil zřizovatel provedení mimořádné kontroly zaměřené komplexně na chod nemocnice. Začátek kontroly v nočních hodinách měl za cíl co nejméně narušit denní chod nemocnice a poskytování zdravotní péče,“ uvedl Hašek.

Nemocnice Břeclav obsluhuje spádovou oblast, ve které žije asi 130.000 lidí. Má 12 lůžkových oddělení s celkovou kapacitou 419 lůžek. Ročně v průměru hospitalizuje 20.500 pacientů. Celkem zaměstnává asi 800 lidí.


Komentovat článek: Jihomoravský kraj zahájil rozsáhlou kontrolu v…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Jihomoravský kraj zahájil rozsáhlou kontrolu v…

Komentáře

další 2 komentáře
Sestra typicky po česky  | 26. 10. 2015 21:32

Myslím si, že v tomto případě se mýlíte - není to šíření poplašné zprávy ( i když některé diskuse jsou hodně od věci ) a kontrola nešla po unavených sestrách, ale po zjištění objektivity a hlavně po názoru na vedení a celkový chod nemocnice, což je v tomto případě na místě.

lipan typicky po česky  | 26. 10. 2015 14:05

Magoři na fejsbúku šíří poplašné zprávy a kraj místoaby podal na tyto trestní oznámení pošle v noci na unavené a vyčerpané zbytky zdravotníků kontrolu. A asi budou následovat další a další odchody a seznam v nabídce zaměstnání nembv bude delší a delší.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné