Přejít na obsah

Jilemnická nemocnice má nové přístrojové vybavení za 50 milionů

zpět
9.4.2011
Nové přístroje v nemocnici
zvětšitNové přístroje v nemocnici
Autor: Sestra

Nové přístroje v nemocnici | Autor: Sestra

 

Masarykova městská nemocnice v Jilemnici na Semilsku získala nové přístrojové vybavení. Obnova a doplnění zdravotnických přístrojů stály 50 milionů korun.

Více než 46 milionů však pokryla dotace z fondů Evropské unie. Vybavení bude sloužit nejen obyvatelům města a okolí, ale i rekreantům, kteří se zraní v Krkonoších. Jilemnická nemocnice je spádová pro velkou část nejvyšších tuzemských hor.

Vybavení nemocnice pořizovala od roku 2009 do letoška. Příprava projektu však začala už v roce 2007. Ředitel nemocnice Jiří Kalenský ČTK řekl, že zdravotníci už mají se všemi přístroji první zkušenosti. Znamenají podle něj výrazný posun v kvalitě i v péči o pacienty. „Diagnostika i péče se posunuly opravdu do jednadvacátého století,“ řekl Kalenský.

Nemocnice za evropské peníze pořídila například počítačový tomograf pro radiodiagnostické oddělení. Má i nové anesteziologické přístroje a vybavení pro porodní sál. „Jsou tam i nové operační stoly, které jsou speciálně upraveny právě pro operativu úrazů,“ dodal ředitel nemocnice. Obnova vybavení byla její největší investiční akcí za posledních sedm let.

Jilemnickou nemocnici vlastní a zřizuje město a podle jilemnického starosty Vladimíra Richtera (ODS) byla jednou z prvních, která podobný evropský projekt napsala a byla s ním úspěšná. „Je to potvrzení další existence nemocnice minimálně na osm nebo deset let dopředu,“ řekl Richter ČTK k dokončené investici. Zařízení podle něj prosperuje a město je nemusí finančně podporovat.

Jilemnická nemocnice je největším zdravotnickým zařízením v okrese Semily a nabízí v něm také nejkomplexnější péči. Její služby však využívají i pacienti ze sousedního Královéhradeckého kraje. Z vlastních peněz v minulých letech nemocnice investovala více než 150 milionů korun.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Jilemnická nemocnice má nové přístrojové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Jilemnická nemocnice má nové přístrojové…

Komentáře

1 komentář
M. Šťastný Další tunel Šnajdrovy bandy  | 9. 04. 2011 08:12

Po Ústí nad Labem, Jihlavě, Liberci atd. další případ tunelování EU fondů Šnajdrovými mafiány vedenými Kabátkem z MZ. Taky dodavatel Hospimed, taky jen jedna nabídka, taky "vysoutěžená" ceny vyšší než očekávaná. Tak snad i tuhle akci začnou šetřit policajti dřív, než někdo dá podnět na OLAF a Brusel bude chtít peníze za předražené mašiny zpátky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné