Přejít na obsah

Jiří Fojtík v KKN definitivně končí

zpět
2.3.2010
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.cultofmac.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.cultofmac.com

 

Bývalý generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice, a.s., Jiří Fojtík zařízení definitivně opouští. Odmítl i nabízenou funkci ekonomického ředitele.

Do čela představenstva, z kterého byl Fojtík také odvolán, byl včera nově jmenován krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva (ČSSD). Fojtík odmítl nabízenou funkci ekonomického ředitele a v nemocnici končí definitivně k 3.3. Jeho pozici dočasně zastává ekonomická ředitelka Ivana Svobodová.

„Zatím řízení povedou stávající struktury spolu s představenstvem, ale jen do příštího týdne, kdy bude další jednání a problematikou se budeme opět zabývat,“ uvedl pro Zdraví.Euro.cz krajský radní Václav Larva. Zda bude na funkci generálního ředitele vypsáno výběrové řízení tedy zatím není jasné.

Jmenování krizového managementu odloženo

Na mimořádném jednání se mělo představenstvo zabývat i návrhem na jmenování krizového managementu, který by dočasně vedl krajskou akciovku, která slučuje nemocnice v Karlových Varech, Chebu a Sokolově. „Tento bod jsme zatím odložili a vrátíme se k němu příště,“ uvedl dále Larva.

Dodal, že na jednání bylo dále dohodnuto svolání pracovní porady všech primářů, sejít by se měli 15. března. „Chceme svolat střední managerský personál, primáře, radní, managery přes sesterskou péči i hejtmana a říci si, co bude dál a jaká je situace,“ doplnil Larva.

Další z mnoha odvolání

Fojtík vedl nemocnici od ledna 2008, kdy se po masivních protestech zdravotníků vyměnilo vedení akciové společnosti. Byl jmenován předsedou představenstva a výkonným ředitelem, později byl dočasně pověřen funkcí generálního ředitele. Slibovaného výběrového řízení na tuto funkci se ale už nedočkal.

Odvolání Fojtíka předcházely i další změny ve vedení nemocnic. Po odchodu hnutí Doktoři za uzdravení společnosti z krajské koalice a odvolání radní pro zdravotnictví Bereniky Podzemské (Doktoři) byl odvolán nejprve lékařský ředitel Filip Berger (také z hnutí Doktoři) a pak i lékařský náměstek nemocnice v Karlových Varech Roman Brázdil. Oba za neuspokojivé výsledky.


Autoři

(msvo), www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Jiří Fojtík v KKN definitivně končí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Jiří Fojtík v KKN definitivně končí

Komentáře

další 3 komentáře
Baalamut Ach jo.  | 2. 03. 2010 12:19

zdravotnictví v kraji není jen krajská nemocnice, ale asi na to nikdo nemyslí. Podobně nikdo už více jak 2 roky nemyslí na negativní reklamu špitálu, kterému klesá počet pacientů, počet výkonů...do toho pojišťovny hlásí pokles výběru pojistnýho... vypadá to podobně jako před 6ti lety, kdy pojišťivny v čele s VZP, sanovaly dluhy nemocnic na úkor privátních ambulantů... doufám, že jen maluju čerta na zeď.

znalý stavu Nechoď Fojtíku s pány na led  | 2. 03. 2010 10:37

Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.Fojtík byl představitelem zmijí politiky s postupem jen vzhůru za každou cenu.Nic nepředvedl, naopak.A teď se zdá, že míní ublížit zase jinde.Kam se vrtne by měli být všichni na pozoru.Bůh s nimi.

Pauli von Eibenberg Nechoď Fojtíku s pány na led  | 2. 03. 2010 10:09

Tak se zas krásně ukázalo, jak to s tou politikou ve skutečnosti je. Parta nadšených a naivních blázínků s názvem Doktoři chtěla něco změnit, ale zavedení političtí matadoři je vyšachovali a udělali z nich kašpárky, k tomu se Doktůrci před společností umazali spoluprací s komoušema. Fojtík pak počal poslušně panáčkovat a bez výstrahy na objednávku typickych socdemokratů- levicových chudých intelektuálů typu Pánika, vyhodil z funkcí Brázdila a Bergera. A jak se mu páni odvděčili? Takhle! Chacha, ještě že to universální doktoromanažer Larva vše spasí a bude dělat glavdirektora,ekonomickýho ředitela, šéfa představenstva, šéfa dozorčí rady, primáře urologie, ára, chirurgie,orl,interny a nukleárky a ještě k tomu zdravotního radu. Už se těším, růžová budoucnost se blíží!! že mu to stojí za to, v jeho věku bych se už věnoval jen odpočinku, procházkám a meditacím.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné