Přejít na obsah

Josef Pejchl chce být novým ředitelem nemocnice v Jihlavě

zpět
24.10.2008

Bývalý ředitel nemocnice v Havlíčkově Brodě Josef Pejchl cítí novou šanci. Po dvou letech by se opět chtěl vrátit jako manažer do zdravotnictví. S tímto oborem se musel rozloučit, když ho rada kraje jednohlasně odvolala z postu ředitele nemocnice, kde došlo k takzvaným nepatinovým vraždám...

„Zřizovateli neoznámil, že podává trestní oznámení kvůli poškozování pacientů a kraj se o tom dozvěděl až po Zelenkově zatčení,“ vzpomíná na události staré dva roky hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

Chce se vrátit do zdravotnictví

Pejchl se ale netají tím, že patří mezi špičkové manažery a poté, co ho ve středu soud v Pardubicích zprostil obžaloby kvůli neoznámení vražd, se chce do zdravotnictví vrátit.

„Chci se přihlásit do výběrového řízení na nového ředitele jihlavské nemocnice,“ řekl exkluzivně Deníku Josef Pejchl, který tvrdí, že během svého několikaletého působení v havlíčkobrodské nemocnici zařízení ekonomicky pozvedl. Pravdou je, že se Pejchl často dostával kvůli ekonomickým otázkám do konfliktu s lékaři. Ti ho moc v oblibě neměli.

Vystrčil upozorňuje na to, že Pejchl nebyl odvolán kvůli tomu, že by ho vedení kraje podezíralo z nějaké trestní odpovědnosti. „Pan Pejchl tehdy manažersky selhal. Je pravdou, že do podobné situace se člověk může dostat jednou za život, takže ho snad podruhé podobná věc nečeká,“ myslí si Vystrčil, který je toho názoru, že na post ředitele nemocnice se může přihlásit kdokoli, a tedy i Pejchl. Tomu může nahrávat i to, že se změní i vedení kraje.

Pejchl nyní pracuje na městském úřadě v Novém Městě na Moravě. Práce ve zdravotnictví ho ale stále přitahuje ze všeho nejvíc. Nedávno se například zajímal o místo ve vedení nemocnice v Pardubicích, ale tehdy mu jeho profil kazilo to, že byl soudem v Havlíčkově Brodě uznán vinným a odsouzen k podmínce za neoznámení trestného činu vraždy. Tento týden se ale dočkal osvobozujícího verdiktu, který je navíc pravomocný. Soud sice řekl, že není trestně odpovědný, ale jednání Pejchla označil za nedbalost, když vyřízení trestního oznámení mohlo být z jeho strany rychlejší. Podle soudu se ale neprokázalo, že by se snažil vraždy v nemocnici nějak tutlat, protože v té době ještě nikdo nemohl tušit, že Petr Zelenka pacienty úmyslně zabíjel.

Výběrové řízení na post nového ředitele jihlavské nemocnice proběhne, až bude po nedávných krajských volbách ustanoveno nové zastupitelstvo a po dohodě s příslušným radním pro zdravotnictví.

„Přesný termín zatím neznáme,“ řekla krajská mluvčí Jitka Svatošová. Podle našich informací by jméno nového ředitele nemocnice mohlo být známo na začátku příštího roku.

Roman Martínek, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Josef Pejchl chce být novým ředitelem nemocnice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Josef Pejchl chce být novým ředitelem nemocnice…

Komentáře

další 3 komentáře
ne, toho nebrat to by byl flek pro Vladku  | 24. 10. 2008 14:56

ta ma zkusenosti

Jiri Wicherek Dotaz  | 24. 10. 2008 14:29

A co byly, pekne prosim, ty "nepatinovane vrazdy"?

pacient Pozor na něj !Nebrat ani náhodou.  | 24. 10. 2008 14:14

Není vhodný. Ať začíná odnova ze spodu.Ať ukáže věrohodnost.Lidi nejsou věc a inventář.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné