Přejít na obsah

Julínek chystá v pražských nemocnicích zemětřesení

zpět
18.10.2007

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) nevyloučil přesun Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) z centra Prahy do jiných prostor. Hlavní město by tak čekalo obdobné zemětřesení, jaké probíhá už v Brně...

Obrovské pozemky v centru na Karlově náměstí mají miliardovou hodnotu.

O tom, zda a kam by se VFN měla přestěhovat, má podle ministra rozhodnout speciální komise ve spolupráci s pražskými radními.

Peníze podle něj nemají být dále investovány do oprav a vybavení starších zdravotnických zařízení. Ministr tím myslel například porodnici U Apolináře, která je součástí VFN.

„Mělo by se přestat investovat do starých budov, do zdí které jsou z 15. nebo 16. století. Musíme dělat medicínu velmi efektivně,“ řekl Julínek.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Julínek chystá v pražských nemocnicích…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek chystá v pražských nemocnicích…

Komentáře

dalších 8 komentářů
skeptik je to dobre  | 21. 10. 2007 10:06

presun kapacit z historickych nevyhovujicich objektu jinam je logicky. je pravda, ze zatim kazdy, kdo si troufnul na prahu, skoncil. to ale neznamena, ze nemel pravdu. jen kazdy pan profesor musi mit svou kliniku a haji jeji /svoji/ nepostradatelnost. kdysi, kdyz se stavel motolsky pavilon, jako duvod se uvadel prave presun VFN. duvod, proc k tomu nedoslo, rozhodne nebyl medicinsky..

pospec ještě ke sv Anně  | 18. 10. 2007 19:19

Jako bývalý Brňák připomínám stav sv.Anny-za mých studií někdy kolem 1975 se tam před hlavním vchodem propadl nástupní ostrůvek tramvaje i se silnicí a chodci a zmizelo to všechno v nějaké podzemní řece která tam snad teče,už tehdy byla celá stavba a podloží nevyhovující a dneska tohle jede dál?A na tomhle mayo klinika? V Praze prý je tohle ještě horší. pospec

P.K. Re:?  | 18. 10. 2007 15:44

Například Faustův dům na Karlově náměstí - ten je dokonce původně ze 13. století, přestavba v 15. a 16. století. Kroky ministra Julínka jsou úplně logické. Proč udržovat moderní medicínu v budovách, které již samy o sobě nesplňují parametry moderního zdravotnického zařízení. Víte, jak se dostanete autem k VFN, jak tam zaparkujete? A když, kolik za parkování zaplatíte?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné