Julínek dal Paroubkovi tříměsíční plán stabilizace zdravotnictví

Stínový ministr zdravotnictví ODS Tomáš Julínek v úterý předložil premiéru Jiřímu Paroubkovi tříměsíční plán stabilizace zdravotnictví. Chce dosáhnout toho, aby dluh zdravotních pojišťoven dále nerostl, pacienti se nemuseli obávat, zda se jim dostane péče, a zdravotníci nemuseli mít pochybnosti…

Praha – zda za péči dostanou zaplaceno. Ještě do červnových parlamentních voleb doporučuje Julínek provést:

1) revizi lékové vyhlášky se zřetelem na dostupnost léků pro závažná a dlouhodobá onemocnění

2) koordinaci nákupu drahých léků, neboť centrální nákupy přinesou úsporu

3) umožnit pojišťovnám zmírnit dopady regulací, které stanoví úhradová vyhláška, podle níž jsou lékaři placeni za péči o nemocné

4) monitorování dostupnosti péče v nemocnicích přímo řízených ministerstvem zdravotnictví a doporučení pro kraje, aby se k této iniciativě připojily

5) prodloužení platnosti smluv pojišťoven s poskytovateli péče o jeden rok – všechny smlouvy končí letos v pololetí

6) podpora dosažení dohody mezi poskytovateli a pojišťovnami o cenách péče na druhé pololetí, jinak je stanoví ministerstvo

7) zavedení sestupné marže pro lékárny a distributory – vyšší procento z levného léku, nižší z drahého

8) navýšení plateb státu za děti, důchodce a nezaměstnané

9) systematický dozor nad hospodařením fakultních nemocnic

10) přehodnocení všech investičních akcí ministerstva zdravotnictví

ČTK

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

cukin

Rath je nejlepší ministr zdravotnictví od r. 1989.Nebojí se řešit problémy ve zdravotnictví,bojuje za nás pacienty a zabraňuje různým vyžírkům vysávat peníze ze zdravotnictví.Ani není divu,že většina zlodějů je opět z řad ODS.

Karel

Typický odesesák,který si myslí že sežral veškerou moudrost.Co jsem viděl v tv,tak to byla hrůza.Fráze a nepodložené argumenty.Kdyby místo courání po světě okopíroval to,co je běžnou praxi v záp. Evropě,kde je základem zdravotnictví státní a jako doplněk privátní(hodně dražší),udělal by nejlíp.Ty cimrmanovské pokusy z dílny odeses nás stály už dost peněz.

Vorlíček

Ikdyž nejsem ODSák tak tohle co předložil Dr Julínek má , na rozdíl od Rathových hurá akcí hlavu a patu. MUDr Rath není nejlepší ministr, ale nejhlučnější ministr navíc není zcela duševně zdráv. Trpí stihomamem a lže jak když tiskne. Obviní, ale nikdy nedoloží. Brzy budete vyléčeni ze symaptií k němu.

iatro

Škoda, zase prošvihnutá šance. Nejde o to, kdo je tunelář, ale o to jak zachránit zdravotnictví. To Rath neumí a Julínek možná. Proč by se také i jiné státy vydávaly Julínkovým směrem? Že by se Holandsko nechalo tunelovat od ODS?

Ostatně – psi štěkají, karavana táhne dál.

Sojáková

každý,kdo se skutečně zajímá o zdravotnictví vi, že tzv desatero senátora Julínka jde s křížkem po funuse. Větší část z jeho desatera již byla naplněna, některé další kroky jsou v přípravě. Dalo by se tedy říct,že senátor Julínek nečekaně k rozumu přišel a překvapivě požaduje to,co ministr Rath již prosadil či prosazuje.

zdravotník

Všichni, co tak fandíte modré šanci byste mněli slyšet sestry z oddělení, určitě byste si to nedali za rámeček, stejně jako páni novináři, co dělají propagandu za mrzký peníz modrým ptákům. Propagovat akciovky či něco podobného bych si dovolil jen při bezpečné únikové cestě alespoň na Bbahamy.Ptačí chřipku na ODS!


Ohodnoťte tento článek!