Přejít na obsah

Julínek dnes představí příručku s informacemi o poplatcích

zpět
20.11.2007

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) představí dnes příručku, v níž si občané přečtou vše o poplatcích u lékaře. Lidé v příručce najdou, kdy a kde musejí u lékaře platit a kdy se na ně vztahuje výjimka z placení...

Od ledna příštího roku by pacienti měli platit 30 korun za návštěvu lékaře, pokud je spojena s vyšetřením. Stejnou částku vydají za položku na receptu; mohou na něm mít nejvýše dva druhy léků, ty ale až po třech baleních. Platba s počtem balení neroste. Za den v nemocnici se bude platit 60 korun, částku je nutno uhradit do osmi dní po propuštění. Za pohotovost vydají pacienti 90 korun.

Chronické pacienty a lidi, kteří často potřebují lékaře, bude chránit limit 5000 korun za rok. Neznamená to, že po dosažení limitu už nebudou nic platit. Platby je neminou, ale zdravotní pojišťovna jim peníze nad limit vrátí. Vyúčtování bude provádět pojišťovna každého čtvrt roku. Do limitu se počítají jen návštěvy u lékaře a poplatek za položku na receptu, včetně doplatků za léky na recept.

Poplatky se neplatí například za telefonickou konzultaci s lékařem, za výpis z dokumentace či předepsání receptu bez vyšetření.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Julínek dnes představí příručku s informacemi o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek dnes představí příručku s informacemi o…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Avenger Re:Re:Regulační poplatky? Budu stručný:  | 20. 11. 2007 22:00

Nevím jak to budete praktikovat např. u vnučky, která přišla pro léky babičce? Zatímco já to asi budu muset rozlišit, pak v lékárně jim bude jedno, že přišla vnučka. Zaplatí tak jako tak

ola Informační příručka od ministra jak neplatit  | 20. 11. 2007 13:29

lékaři mají jedině pak tuto možnost: poroučet se občanovi- voliči s doporučením léčení u jiného lékaře.

Bohumír Šimek Re:Regulační poplatky? Budu stručný:  | 20. 11. 2007 12:59

Ze zákona nelze vydávat recepty bez prohlédnutí pacienta! To znamená, že recept je signál pro pojišťovnu, že pacient byl vyšetřen!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné