Přejít na obsah

Julínek je údajně ochoten zrušit poplatky dětem do tří let

zpět
29.2.2008

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek je podle slov svého mluvčího Tomáše Cikrta ochoten zrušit poplatky u dětí do tří let, ale jinak nic víc. "Pan ministr je ochoten jednat o původním návrhu ministerstva zdravotnictví, to je zrušit poplatky u dětí do tří let. Vše ostatní je velmi problematické," řekl Cikrt...

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek je podle slov svého mluvčího Tomáše Cikrta ochoten zrušit poplatky u dětí do tří let, ale jinak nic víc.

„Pan ministr je ochoten jednat o původním návrhu ministerstva zdravotnictví, to je zrušit poplatky u dětí do tří let. Vše ostatní je velmi problematické,“ řekl Právu Cikrt.

Jak jsme již uvedli, KDU-ČSL ale navrhuje zrušení poplatků pro děti předškolního věku, tedy do šesti let, a také pro důchodce nad 70 let. Dokonce by o tom měla jednat příští týden koalice. V parlamentu se již také projednává návrh ČSSD na zrušení všech poplatků ve zdravotnictví.

„Kolegové z KDU-ČSL by zrušení poplatků občanům nad 70 let měli zvážit,“ prohlásil Cikrt. „To není jízda tramvají. Při ní jsou si všichni rovni v tom, že všichni platí za stejnou cestu, za ten zadek, který si tam vezou na sedačce. Ale tady jsou lidé různě nemocní a dostávají ze společného balíku různé peníze, 69letý hodně nemocný důchodce by byl v těžké nevýhodě vůči 70letému zdravému,“ prohlásil Cikrt.

Handl pro reformu

Cikrt se vyjádřil i k tomu, že jde možná o handl. Ministr ustoupí lidovcům v poplatcích u lékaře a naproti tomu lidovci podpoří sedm reformních návrhů, kterým už dala zelenou legislativní rada vlády a které významně zasáhnou do českého zdravotnictví.

Vždyť mají být například privatizovány fakultní nemocnice a také zdravotní pojišťovny.

„Nenazval bych to přímo handlem, ale asi koaliční partner by neměl být ten, kdo shodí všechny klíčové prvky reformy. Ministrovi se nelíbilo, že v den, kdy premiér odletěl do USA, KDU-ČSL přišla s tak ultimativními požadavky na zrušení některých poplatků,“ řekl Cikrt.

Zároveň dodal, že ministr bude jednat s nimi „do posledního dechu“.

Václav Pergl, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Julínek je údajně ochoten zrušit poplatky dětem…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek je údajně ochoten zrušit poplatky dětem…

Komentáře

dalších 18 komentářů
I slušný obchod má s Re:Kontráši na webu?  | 29. 02. 2008 22:28

Hlavně, že se vůbec je ochotný někdo, někde, a na něčem dohodnout. Za zrcadlem, v zrcadle je vidět odraz dobré vůle nás všech, občanů tohoto sobě nadávajícího si státu. Modlete se, kdo ještě v něco věříte.

Pí ejdž dý. Kontráši na webu?  | 29. 02. 2008 20:52

Jde o výměnný obchod, není třeba pochybovat. Ale vybírat od rodiček regulační poplatky zato, že porodily tomuto zku.venému státu a Julínkovi dalšího daňového poplatníka, svého novorozence, jemuž otec dokonce zdarma přestřihne i pupeční šňůru / kdo to asi vykazuje ? /, to je nehorázná sprosťárna. Modlit byste se měli, vy zmr.i !

BLB Re:Re:už se politici mezi sebou hádají  | 29. 02. 2008 20:40

Aspoň, že někdo naše politiky nepodceňuje!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné