Přejít na obsah

Julínek: Mé odvolání je nedomyšlené

zpět
13.1.2009

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se oficiálně rozloučil se svým postem. Na tiskové konferenci, původně věnované situaci ve zdravotnictví za finanční krizi, vyjádřil lítost nad tím, že jeho odvolání je nepromyšleným krokem bez koncepce. Podle Julínka byl i způsob dosti nestandardní...

Tomáš Julínek vyjádřil údiv nad tím, že premiér sice odvolání oznámil, ale ještě nevybral na jeho post žádnou náhradu. To je podle něj v době finanční krize velmi nezodpovědné. Zdůraznil také, že způsob jakým byl odvolán nepatřil mezi standardní.

„Problém vidím zejména v tom, že jsem neměl možnost o tom s panem premiérem hovořit. Neměl dost odvahy s tak zvaným přítelem z politiky prohovořit to tváří v tvář,“ okomentoval situaci Julínek. Dodal, že je pro něj důležité, aby jeho odvolání bylo spojeno s tím, že bude nějaká kontinuita.

„Nevím, jakým způsobem bude situace na ministerstvu pokračovat, proto považuji moje odvolání za nepromyšlené v kontextu toho, jak má fungovat tato vláda, která si do vínku dala slovo reformy. Nemá to jasnou zprávu pro občany z hlediska vládnutí, ani z hlediska samotného resortu a chybí kontinuita pro ODS, to mně vadí velice,“ dodal Julínek.

Reforma je politicky neutrální

Julínek na tiskové konferenci zhodnotil i práci sebe a svého týmu. Uvedl, že odchází s pocitem dobře odvedené práce. „Reforma je politicky neutrální, týká se práv pacientů, jistoty a kvality. Tento kodex by měl projít, není v něm totiž nic politického, nic, co by pacienty poškodilo. Je to důležité pro budoucnost českého zdravotnictví,“ dodal Julínek.

Zdůraznil také, že jeho odvoláním reforma z českého politiky nezmizí. „Někteří politici si myslí, že to by bylo dobré zamést ji pod koberec, ale toto téma se vždy nakonec objeví,“ upozorňoval Julínek.

Za končícího ministra se postavil celý jeho tým. Jednotlivci čekají, koho premiér do funkce ministra dosadí, a podle toho se rozhodnou, zda na resortu zůstanou.

„Bylo mi velkou ctí s panem ministrem pracovat, vážím si toho, že pan ministr nedbal na veřejné mínění, popsal zásadní problémy českého zdravotnictví a dokázal je měnit. Jsem rád, že jsem se na tom podílel. Zda zůstanu, záleží na tom, kdo a s čím na ministerstvo půjde,“ uvedl první náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr.

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Julínek: Mé odvolání je nedomyšlené

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek: Mé odvolání je nedomyšlené

Komentáře

dalších 27 komentářů
katango Re:nevíte,co bude s trpajzem ?  | 14. 01. 2009 10:13

Opět nejlépe odpoví klasik. " Nevím,ba co víc,ani se o to nezajímám. " ( Ch.Dickens,Kronika Pickwickova klubu ) .

xy Re:Re:Re:Re:sestry  | 14. 01. 2009 00:02

Já si zase nejsem jista, zda se najde někdo, kdo by za náročnou práci nechtěl adekvátní plat. Musí přece platit přímá úměra, větší kompetence - vyšší plat (sestra s osvědčením), odborná práce pod dohledem - nižší plat za předpokladu, že sestra bude pro pojišťovnu i nemocnici nositelem výkonu, tj. pak snad na ně konečně začne management nemocnic pohlížet jako na partnery (o lékařích po těch letech praxe dost pochybuji).

Sydney Hall Re:Re:Re:konec mafiána  | 13. 01. 2009 22:29

Já si nejsem jist, že kompetence jsou to, o co české zdravotní sestry usilují. Já bych si spíše tipnul, že by upřednostnily vyší platy. Stejně jako doktoři, laborantky, saniťáci, ženské na ředitelství, údržbáři, atd. No, a jsme zase tam, kde jsme byli.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné