Julínek: neodstoupím, reforma pokračuje

Titulní obrázek

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) odmítá, že by volební krach ODS byl zčásti způsoben i tím, že vláda zavedla poplatky ve zdravotnictví a připravuje další rozsáhlé změny v resortu. „Ministr Julínek neodstoupí. Reforma je krok správným směrem a vše bude pokračovat,“ řekl Právu v pondělí Tomáš Cikrt, mluvčí ministra Julínka.

Reagoval tak na slova místopředsedy zdravotního výboru Sněmovny Borise Šťastného (ODS), který v pondělním Právu uvedl, že kdyby on byl v kůži ministra Julínka, „neváhal bych uznat podíl na volební porážce a svým odchodem bych se snažil v nelehké situaci ODS pomoci“.

Julínkův mluvčí Cikrt k těmto slovům řekl: „Ministr Julínek je sám ve své kůži. Sám si ručí za to, co dělá, a odstupovat nehodlá. V této zemi není lehké prosazovat jakékoliv reformní změny, natož pak ve zdravotnictví, kterému rozumí každý. Tedy alespoň si to myslí. Ještě není pan Šťastný v kůži pana Julínka. Až bude, tak pocítí, čemu ta kůže je všemu vystavena,“ řekl Cikrt.

Lidovci i zelení ale už dříve dali Julínkovi na srozuměnou, že návrhy zákonů, které předložil legislativní radě vlády, jsou pro ně nepřijatelné a v této podobě je nepodpoří. Totéž řekla i opozice.

Julínek už Právu také přiznal, že schválení těchto zákonů se nestihne do konce roku, tak jak původně přemýšlel, a že reforma zdravotnictví od 1. ledna nebude, a pokud bude, tak nejdříve od jarních měsíců.

Václav Pergl, Právo

Ohodnoťte tento článek!