Přejít na obsah

Julínek: neodstoupím, reforma pokračuje

zpět
21.10.2008

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) odmítá, že by volební krach ODS byl zčásti způsoben i tím, že vláda zavedla poplatky ve zdravotnictví a připravuje další rozsáhlé změny v resortu. "Ministr Julínek neodstoupí. Reforma je krok správným směrem a vše bude pokračovat," řekl Právu v pondělí Tomáš Cikrt, mluvčí ministra Julínka.

Reagoval tak na slova místopředsedy zdravotního výboru Sněmovny Borise Šťastného (ODS), který v pondělním Právu uvedl, že kdyby on byl v kůži ministra Julínka, „neváhal bych uznat podíl na volební porážce a svým odchodem bych se snažil v nelehké situaci ODS pomoci“.

Julínkův mluvčí Cikrt k těmto slovům řekl: „Ministr Julínek je sám ve své kůži. Sám si ručí za to, co dělá, a odstupovat nehodlá. V této zemi není lehké prosazovat jakékoliv reformní změny, natož pak ve zdravotnictví, kterému rozumí každý. Tedy alespoň si to myslí. Ještě není pan Šťastný v kůži pana Julínka. Až bude, tak pocítí, čemu ta kůže je všemu vystavena,“ řekl Cikrt.

Lidovci i zelení ale už dříve dali Julínkovi na srozuměnou, že návrhy zákonů, které předložil legislativní radě vlády, jsou pro ně nepřijatelné a v této podobě je nepodpoří. Totéž řekla i opozice.

Julínek už Právu také přiznal, že schválení těchto zákonů se nestihne do konce roku, tak jak původně přemýšlel, a že reforma zdravotnictví od 1. ledna nebude, a pokud bude, tak nejdříve od jarních měsíců.

Václav Pergl, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Julínek: neodstoupím, reforma pokračuje

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek: neodstoupím, reforma pokračuje

Komentáře

dalších 30 komentářů
Robert Re:Ministr Julínek - pozitivní jev  | 22. 10. 2008 16:05

Pozitivní? Tak leda HIV pozitivní

Sydney Hall Re:Důsledek odmítnutí reforem  | 22. 10. 2008 13:23

Pane doktore nezlobte se, ale já nemám pocit že bych si vykopal hrob a vůbec si nemyslím, že bych rozhodoval o těch věcech, o kterých píšete. Naopak si myslím, že jakýkoliv appeasement je škodlivější, než nechat systém ať - zákonitě - padne na hubu. A předem se na to dobře připravit. Už za komunistů se mnozí lumpové drželi u moci tím, že nám namlouvali:"buďte rádi, že jsme tu my, protože kdyby tady byli TAMTI, budete na tom mnohem hůř..."

Sydney Hall Re:Julínkova mystifikace  | 22. 10. 2008 13:14

On má vlastně pravdu. Pojišťovny platí do 14 dnů, jen není řečeno odkdy se těch 14 dnů počítá. Připomíná mi to jeden prastarý vtip o radiu Jerevan: Dotaz: je pravda, že v Moskvě na Kalininském prospektu se dávají zadarmo osobní automobily značky Lada? Odpověď: ano, je to pravda. Otázku je ale třeba trošku upřesnit. Nejedná se o Moskvu, ale o Leningrad. Není to na Kalininském, ale na Něvském prospektu. Nejedná se o auta, ale jízdní kola. A ta se nedávají, nýbrž kradou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné