Julínek nesouhlasí se svým obvinění, podal si stížnost

tomáš julínek

Exministr zdravotnictví Tomáš Julínek podal stížnost proti svému obvinění v kauze provozování letecké záchranné služby. ČTK to řekla dozorující státní zástupkyně Darja Dunajová z Vrchního státního zastupitelství v Praze, která stížnost proti zahájení trestního stíhání posoudí poté, co ji Julínek odůvodní.

„Obviněný podal stížnost v zákonné lhůtě, která činí tři dny. Stížnost je zatím v blanketní formě, stěžovatel ji do deseti dnů doplní o odůvodnění,“ uvedla Dunajová.

Protikorupční policie stíhá Julínka ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku, a to kvůli přenesení provozu letecké záchranky na soukromé subjekty. Záchrannou službu provozují od roku 2009 firmy DSA a Alfa Helicopter, které společně vyhrály Julínkův tendr. Podle policie by státní subjekty byly schopny poskytovat služby výrazně levněji, a státu tak přenesením provozu vznikla škoda 792 milionů korun.

Expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek dnes pro Parlamentní listy uvedl, že obvinění jeho někdejšího ministra zdravotnictví je účelovým a dehonestačním útokem. „Popírání faktů, procesních pravidel, zneužívání státního zastupitelství, přenášení důkazního břemene, nabíhání na společenskou objednávku, konec právního státu. To je dnešní realita. Justiční populismus,“ prohlásil Topolánek.

Ohodnoťte tento článek!