Přejít na obsah

Julínek: Onkocentrum ve Zlíně nezruším

zpět
12.12.2008

Zlínské onkocentrum nezanikne. Nepotvrdily se tak obavy, že nedávno otevřené pracoviště Baťovy krajské nemocnice za několik set milionů korun ztratí možnost poskytovat nejnáročnější péči. Deník o tom včera informovala zlínská primátorka a členka dozorčí rady Baťovy nemocnice Irena Ondrová. Rozhodnutí potvrdil i ministr zdravotnictví Tomáš Julínek...

„Dozvěděla jsem se o nebezpečí zrušení onkocentra z médií a hodně mě to nadzvedlo. Mluvila jsem proto s ministrem Julínkem a ten mi přislíbil, že zlínská nemocnice status onkocentra neztratí,“ sdělila včera večer Ondrová. Ministr zdravotnictví její slova potvrdil. „To, co se objevilo v médiích, byla dezinformace,“ komentoval Julínek seznam onkocenter připravených ke zrušení, který přinesl deník MF Dnes. Ministr potvrdil, že onkocentrum ve zlínské nemocnici skutečně zůstane zachováno. Zpráva o rozhodnutí ministerstva velmi potěšila krajskou radní zodpovědnou za zdravotnictví Hanu Příleskou. Informace pro ni byla novinkou. „Budeme velmi rádi, pokud onkocentrum nebude zrušeno. Ve Zlínském kraji má takové zařízení své opodstatnění,“ míní Příleská. Kraj podle ní během včerejška zjišťoval, jaké jsou možnosti zachování statusu onkocentra.

Ředitel nemocnice: Bylo by to rozumné rozhodnutí

Ředitel Baťovy nemocnice Petr Pšikal včera večer nechtěl věc příliš komentovat. „Nějaké informace se ke mně donesly, ale v tuto chvíli je nemám potvrzeny přímo ministerstvem,“ vysvětlil. Dodal však, že z jeho pohledu by to bylo rozumné rozhodnutí vzhledem k zainvestovanosti a připravenosti zlínského pracoviště. Podobný názor má i primátorka Zlína. „Jde o obrovskou investici a byl by výsměch, pokud by bylo pracoviště zrušeno,“ prohlásila Ondrová. Zlínské onkologické centrum bylo dokončeno v tomto roce a stálo více než tři sta milionů korun. Během několika týdnů by mělo začít poskytovat péči v plném rozsahu. Ve Zlínském kraji je v současnosti asi 25 tisíc pacientů s nádorovými onemocněními. Řada z nich by bez existujícího onkocentra v kraji musela dojíždět za léčbou například do Brna či Olomouce.

Aleš Měřička,Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Julínek: Onkocentrum ve Zlíně nezruším

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Julínek: Onkocentrum ve Zlíně nezruším

Komentáře

další 2 komentáře
pepa Re:Znáte nějakého politika  | 12. 12. 2008 14:18

Slavného Járu Cimrmana.Jinak ne.

BLB Znáte nějakého politika  | 12. 12. 2008 10:15

který rozhoduje bez korupce?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné