Přejít na obsah

Julínek: Plaťte za plomby... Nebo radši ne

zpět
5.9.2008

Ministr musí rychle opravit svou reformu. Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nemá stoprocentní kontrolu nad tím, co předkládá jako reformu zdravotnictví. Julínek v novele zákona o zdravotním pojištění navrhl, aby si všichni dospělí lidé začali platit ze svého i obyčejné amalgámové zubní plomby. Oficiální návrh pak rozeslal na začátku týdne k připomínkám...

Poté, co se HN začaly ptát, proč si mají lidé platit plomby sami, se ale ministerstvo stáhlo.

„Náš záměr je, aby pojišťovny hradily amalgámové plomby i nadále. Připouštíme, že návrh zákona umožňuje dvojí výklad. Jedním z nich je, že by pojišťovny hradit plomby přestaly. My to i na základě podnětu HN upravíme tak, aby bylo jasné, že se nic nemění,“ vysvětlil Julínkův mluvčí Tomáš Cikrt.

Právníci: Lidé mají platit

Jeho slova, že Julínkův návrh na vyřazení plomb z pojištění má jen výkladové nepřesnosti, ale odmítají tři renomovaní experti na zdravotnické právo, které HN včera oslovily.

„Jen jsme se spletli“

Nad chybou Julínkových úředníků nevěřícně kroutí hlavou stínový ministr zdravotnictví David Rath. „Ze svého působení na ministerstvu vím, že žádný zdejší úředník si nedovolí bez politického zadání vyřadit cokoli z pojištění. Kdyby se na to do voleb nepřišlo, tak by Julínek plomby klidně zpoplatnil,“ tvrdí Rath.

Mluvčí Tomáš Cikrt ale jakékoli pokoutní prosazování ministerských návrhů odmítá. „Je nesmysl, že bychom se něco pokoušeli potichu prosadit a čekali, že se na to nepřijde. Chybu brzy opravíme,“ slibuje Cikrt.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED nebo ZDE.

Petr Vašek, Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: Julínek: Plaťte za plomby... Nebo radši ne

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek: Plaťte za plomby... Nebo radši ne

Komentáře

dalších 25 komentářů
gadd Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Díra ne jenom v zubech  | 8. 09. 2008 14:20

jak již tady bylo řečeno, obraťte se na zubní hygienistku. Ta vás vezme, nepracuje totiž na pojišťovnu, ale za peníze. Pokud máte potíže, které nazýváte parodontozou, obraťte se na odborníka parodontologa. Hygienistka vám určitě nějakého doporučí. Jen mějte na paměti, že kvalitní zubní péče není nikde na světě bezplatná. Jen tak mimochodem - u nás je cca čtyřikrát levnější než ve starých zemích EU nebo v Severní Americe.

Jar Jar Binks Re:Re:Re:Re:Re:Re:Díra ne jenom v zubech  | 8. 09. 2008 13:55

A jak si tedy mám udržovat 24 hodin denně čisté zuby? A jak na paradentózu - když už začala?

zubař Re:Re:Re:Re:Re:Díra ne jenom v zubech  | 8. 09. 2008 12:29

Ono je to jinak. Když si neumí čistit zuby rodiče, neumí to většinou ani děti a pak se to svádí na genetiku. Nesnažte se být chytřejší než odborníci z praxe. Čisté zuby se opravdu nekazí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné