Přejít na obsah

Julínek si na starosty čas neudělal, místo sebe poslal náměstka

zpět
17.3.2008

Přestože kolem privatizace zámků vznikla aféra, která už hýbe i vysokou politikou, ministr Julínek si na setkání se starosty nenašel čas. Přijal je pouze jeho náměstek a ředitel odboru pro nakládání s majetkem státu. Jednání trvalo přes hodinu a krátce mu byl přítomen také mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt. Setkání nepřineslo nic překvapivého. Postoj ministerstva zdravotnictví zůstává stejný: bezúplatný převod zámků na obce nepřichází v úvahu...

Starostky Dívčího Hradu a Slezských Rudoltic společně se starostou Brantic vyrazily do Prahy, aby na ministerstvu zdravotnictví vyjasnili vše kolem zámků.

Přestože kolem privatizace zámků vznikla aféra, která už hýbe i vysokou politikou, ministr Julínek si na setkání se starosty nenašel čas. Přijal je pouze jeho náměstek a ředitel odboru pro nakládání s majetkem státu. Jednání trvalo přes hodinu a krátce mu byl přítomen také mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt. Setkání nepřineslo nic překvapivého. Postoj ministerstva zdravotnictví zůstává stejný: bezúplatný převod zámků na obce nepřichází v úvahu, protože se nejedná o veřejný zájem. Nabízí obcím prodej zámků za odhadní cenu, tedy od tří do 4,6 milionu za zámek. Ministerstvo už ale nevysvětlilo, čím se tyto případy liší od linhartovského zámku, který bez problémů převedlo na Město Albrechtice. Především Rudoltice mají se svým zámkem téměř shodné záměry jako Albrechtice s linhartovským zámkem, a přesto ministerstvo vyhodnotilo „veřejný zájem“ v těchto případech naprosto opačně.

Nyní obce očekávají, až dostanou návrh na prodej zámků písemně. Pak budou mít necelé dva měsíce na to, aby je projednaly v obecních orgánech a zaujaly k nim závazné stanovisko. Pokud se rozhodnou zámek koupit, budou mít ještě čtyři měsíce na to, aby sehnaly peníze.

Fidel Kuba, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Julínek si na starosty čas neudělal, místo sebe…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek si na starosty čas neudělal, místo sebe…

Komentáře

další 3 komentáře
Orgoj Chorchoj nic nového ...  | 17. 03. 2008 17:13

Jednání nepřineslo nic nového.Náměstek zůstal náměstkem a Cikrt Cikrtem.Pro žadatele jen další zabitý den po úmorném cestování. Takový únor 48 , ten vzal zámky všechny a hned,ale teď ?Škoda mluvit.

to je slabota v porovnani s Drymlem  | 17. 03. 2008 12:10

ten si svoje vezetpaky vyhazuje osobne

Zalud se schoval za predkozku  | 17. 03. 2008 12:09

a poslal tam odborniky na vysvetlovani nevysvetlitelneho

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné