Julínek vyzval Paroubka, ať do voleb převezme zdravotnictví

Stínový ministr zdravotnictví ODS senátor Tomáš Julínek vyzval premiéra Jiřího Paroubka, aby do parlamentních voleb převzal zodpovědnost za fungování zdravotnictví. Zároveň ministerského předsedu vyzval k věcné diskusi o českém zdravotnictví…

Praha – Zdravotnictví se nesmí stát předmětem předvolebního boje, musíme se oprostit od hádek, řekl Julínek novinářům.

Stínový ministr zdravotnictví ODS Tomáš Julínek vyzval v úterý premiéra Jiřího Paroubka (ČSSD), aby do parlamentních voleb převzal zodpovědnost za fungování zdravotnictví. Zároveň ministerského předsedu vyzval k věcné diskusi o zdravotnictví. Zdravotnictví se nesmí stát předmětem předvolebního boje, řekl v úterý senátor Julínek novinářům. Paroubek Julínkovy výzvy odmítl a postavil se za ministra zdravotnictví Davida Ratha.

„Je plně kvalifikovaný, je kvalifikovanější než pan Julínek,“ řekl ČTK premiér na Rathovu adresu. Věcnou diskusi, po níž Julínek volá, by podle něj měl zahájit stínový ministr zdravotnictví ODS s Rathem.

„Zatím, pokud jsem viděl jejich debaty, tak probíhaly dost jednostranně, mnoho argumentů nebyl pan senátor schopen předložit,“ uvedl premiér. Julínkova výzva je podle něj jen trik, jak se vyhnout soupeři, který „je svrchovaně lepší“.

Senátor svou výzvu zdůvodnil přesvědčením, že důvěra lékařů, zdravotníků, lékárníků, ředitelů nemocnic a především pacientů v Ratha je minimální. Ministrova práce je podle Julínka nekoncepční a nahodilá a problém neustálého zadlužování resortu neřeší.

Paroubek trvá na tom, že Rath má koncepci práce. „Odstranil věci, které jsme potřebovali odstranit, to znamená deficit Všeobecné zdravotní pojišťovny, a po korekcích úhradové vyhlášky si myslím, že ministerstvo může zdárně vést před volbami i po volbách, a tak to bude,“ prohlásil.

Julínek dal v úterý premiérovi k dispozici svůj tříměsíční krizový plán, který podle senátora povede ke stabilizaci zdravotnictví. Zahrnuje mimo jiné revizi lékové vyhlášky, koordinaci nákupu drahých léků, prodloužení platnosti smluv mezi pojišťovnami a zdravotnickými zařízeními o jeden rok, systematický dozor nad hospodařením fakultních nemocnic a přehodnocení investičních akcí ministerstva zdravotnictví.

Julínek rovněž vyzval lékaře a zdravotní pojišťovny, aby se dohodli na úhradách péče na druhé pololetí letošního roku a nenechali stanovení cen na ministerstvu zdravotnictví.

Čt24.cz

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Cukin

Rath je nejlepší ministr zdravotnictví od r. 1989.Nebojí se řešit problémy ve zdravotnictví,bojuje za nás pacienty a zabraňuje různým vyžírkům vysávat peníze ze zdravotnictví.Ani není divu,že většina zlodějů je opět z řad ODS.

Martin

Nenechte se plešatým Julínkem od tunelářů ukecat! Tomu jde jen o to jak pokračovat ve zlatokopecké činnosti ve VZP !!

rusek

80% lékařů plně podporujou kroky MUDr. Ratha vedcou k stabilizaci zdravotnictvi a k zabranění vytunelování a rozkradání nemocnic a VZP od zločinecké ODS!

Občan

O tom , kdo je pan Julínek jsem si udělal obrázek po té co jsem shledl pořad pana Krause“UVOLNĚTE SE PROSIM“. Čtyři otázky pana Krause na koncepci zdravotnictví a pan Julínek byl velká O.

Che

Á, už tu zase máme naše nástroje, P.R.agenturu našeho milého pana ministra! Takové sestavě se dá jen obtížně v diskuzi konkurovat. Tož se hoši tužte. Oni to daňoví poplatníci rádi zaplatí.

Tesař L

Tak se nám tu množí opět příspěvky od účastníků „všelidových diskuzí“ na neodborných serverech.Možná by bylo vhodné nějakým způsobem omezit přístup do této diskuze.

Jana Latoňová

Proč se ti diskutující nade mnou neumí podepsat jménem když jsou to takoví zastánci Davida Ratha?Ohodnoťte tento článek!