Julínek vyzval své náměstky, aby se ohlásili; ještě je neviděl

Titulní obrázek

Nový ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) dnes přes média vyzval své tři náměstky k tomu, aby se mu ohlásili. Od úterý, kdy ho premiér Mirek Topolánek (ODS) uvedl do úřadu, se s ním totiž zatím nesetkali, prý mu nezvedají telefon a ani jinak s ním nekomunikují. Informoval o tom vedoucí tiskového oddělení ministerstva Tomáš Cikrt…

Praha – Pokud podle něj náměstci nechtějí s Julínkem spolupracovat, nebude jim ministr v odchodu bránit.

Julínek hned v úterý jmenoval svého prvního náměstka. Stal se jím bývalý pracovník farmaceutické firmy Pfizer Marek Šnajdr (ODS). Trojice náměstků, které jmenoval Julínkův předchůdce a odpůrce David Rath (ČSSD), si podle Cikrta v den nástupu nového ministra vzala zdravotní či běžnou dovolenou.

Rath svým náměstkem jmenoval například Vladimíra Drymla, který se stal jeho pravou rukou. Další křeslo připadlo Antonínu Pečenkovi, který dříve pracoval ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. Když na ni Rath loni v listopadu uvalil nucenou správu, stal se Pečenka nuceným správcem.

Podle Cikrta Julínek v úřadě našel zatím pouze jediného z náměstků, hlavního hygienika Michaela Víta. „Je skandální a v rozporu nejen s dobrými mravy, ale i s povinnostmi vysokých státních úředníků, jestliže není možné náměstky ministra žádným způsobem kontaktovat. Pokud se schovávají, měli by si uvědomit, že jsou součástí krizového řízení resortu a že mají v tomto smyslu své povinnosti vyplývající ze zákona,“ uvedl Cikrt.

ČTK

Julínek vyzval své náměstky, aby se ohlásili; ještě je neviděl
Ohodnoťte tento článek!