Přejít na obsah

Julínek vyzval své náměstky, aby se ohlásili; ještě je neviděl

zpět
8.9.2006

Nový ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) dnes přes média vyzval své tři náměstky k tomu, aby se mu ohlásili. Od úterý, kdy ho premiér Mirek Topolánek (ODS) uvedl do úřadu, se s ním totiž zatím nesetkali, prý mu nezvedají telefon a ani jinak s ním nekomunikují. Informoval o tom vedoucí tiskového oddělení ministerstva Tomáš Cikrt...

Praha - Pokud podle něj náměstci nechtějí s Julínkem spolupracovat, nebude jim ministr v odchodu bránit.

Julínek hned v úterý jmenoval svého prvního náměstka. Stal se jím bývalý pracovník farmaceutické firmy Pfizer Marek Šnajdr (ODS). Trojice náměstků, které jmenoval Julínkův předchůdce a odpůrce David Rath (ČSSD), si podle Cikrta v den nástupu nového ministra vzala zdravotní či běžnou dovolenou.

Rath svým náměstkem jmenoval například Vladimíra Drymla, který se stal jeho pravou rukou. Další křeslo připadlo Antonínu Pečenkovi, který dříve pracoval ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. Když na ni Rath loni v listopadu uvalil nucenou správu, stal se Pečenka nuceným správcem.

Podle Cikrta Julínek v úřadě našel zatím pouze jediného z náměstků, hlavního hygienika Michaela Víta. „Je skandální a v rozporu nejen s dobrými mravy, ale i s povinnostmi vysokých státních úředníků, jestliže není možné náměstky ministra žádným způsobem kontaktovat. Pokud se schovávají, měli by si uvědomit, že jsou součástí krizového řízení resortu a že mají v tomto smyslu své povinnosti vyplývající ze zákona,“ uvedl Cikrt.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Julínek vyzval své náměstky, aby se ohlásili;…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek vyzval své náměstky, aby se ohlásili;…

Komentáře

dalších 20 komentářů
V. Braha Re:Re:ach ty peníze'!!  | 10. 09. 2006 14:16

Já bych ten vzorec tou hloupostí nedělil, ale násobyl. Důvod: hloupost těchto pisálků je nezměrná a to by těch jablek a hrušek muselo být nekonečně mnoho aby se v závěru došlo k číslu 22 milionů.

Tesar Lubomir Re:...  | 10. 09. 2006 13:59

Anonymní uživatel "lékárník" není ve skutečnosti lékárník, i to bylo možno zjistit.

Milan Šilhan Co s náměstky ministra ?  | 10. 09. 2006 08:40

Uvedu ze své zkušenosti. Jako náměstek ministra Bojara jsem zcela samozřejmě s ostatními náměstky ministra setrval na svém místě až do příchodu ministra Petra Loma. K následné výměně náměstků pak docházelo postupně. Nikde totiž není řečeno, že si nový ministr některé nepopnechá. Není většinou zvykem, že by se měnili "odborní úředníci vrcholové státní správy", kterými jsou hlavní hygienici, jejich status je od jiných náměstků poněkud odlišný. Chování současných exnáměstků Dr Pečenky a Dr Drymla plně odpovídá jejich osobnostem a nebylo ani možné od nich nic jiného očekávat naž plnění Rathova příkazu - ministru Julínkovi co nejvíc škodit a komplikovat mu jeho poslání. Obávám se, že chování Drymla a Pečenky je jen špičkou rathovského ledovce, který se stačil během Rathova působení v českém zdravotnictví usídlit. Ratha máme z krku, co však uděláme s rathovštinou ?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné