Přejít na obsah

Julínek: Zdravotní reformy jsou závislé na mém týmu

zpět
7.11.2008

Zákon o zdravotních službách a novela o veřejném zdravotním pojištění má pacientům podle ministra zdravotnictví Tomáše Julínka přinést více práv a možnost zaplatit si nadstandardní služby. V rámci předkládaných zákonů vznikl i zcela nový Zákon o zdravotní záchranné službě. Ministr Julínek agentuře Mediafax řekl, že nevidí nikoho, kdo by ho mohl na postu ministra nahradit, aniž by výměna ohrozila úspěšné dokončení zdravotních reforem...

„Nevím o nikom, kdo by o budovaném systému zdravotnických reforem věděl víc než můj současný tým,“ prohlásil. „Jednotlivé zákony do sebe navzájem zapadají. Jejich projednávání je tak provázané, že vypadnutí jediného článku by celou skládačku rozbilo,“ dodal Julínek. Projednávání zákonů, které vláda měla na programu 12. listopadu, však zablokovali lidovci. Pro KDUČSL je zcela nepřijatelný zákon, který se týká potratů a umělého oplodnění. K dalším třem zákonům má výhrady a chce o nich jednat, než půjdou na program vlády. Po podzimních krajských a senátních volbách, které ODS prohrála, se diskutuje o změnách v kabinetu a často se spekuluje právě o odvolání ministra zdravotnictví Julínka, jehož zdravotní reformy opozice využila jako symbolu asociální vládní politiky. V případě svého odvolání se ministr obává o osud připravovaných reforem ve zdravotnictví.

E15


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

E15

Komentovat článek: Julínek: Zdravotní reformy jsou závislé na mém…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek: Zdravotní reformy jsou závislé na mém…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Martina To není o závislosti  | 9. 11. 2008 22:45

"Nevím o nikom, kdo by o budovaném systému zdravotnických reforem věděl víc než můj současný tým," prohlásil Julínek. Reformní tým je skupina lidí, kteří kromě zdravotní reformy mají ještě své vlastní zájmy a kteří alespoň jako skupina jsou o krůček vzdáleni od poctivých lidí. Smutné je, že Julínek je tak sebejistý, zatímco lékaři a pacienti jsou v mnohém plni pochybností. Pro Julínka není nic těžšího než vyjádřit ne(významnou) myšlenku tak, aby jí každý rozuměl. Ale ten, kdo chce prosazovat významné reformy, nesmí hnát lid před sebou, ale kráčet před ním.

? Re:Intubace všech pacientů na zeměkouli jsou závislé na mě  | 7. 11. 2008 20:58

Vy pracujete bez týmu ?

Kyle Broflowski Intubace všech pacientů na zeměkouli jsou závislé na mě  | 7. 11. 2008 19:02

Nebýt mě, každý intubovaný zemře. Jsem nepostradatelný ředitel Zeměkoule.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné