Přejít na obsah

Julínek způsobil kvůli Klenerovi v koalici poprask

zpět
14.11.2007

Rozhodnutí ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) odvolat ředitele Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) Pavla Klenera zřejmě vážně zkomplikuje život vládní koalici. Ostře jej kritizují zelení i lidovci...

„To je první vážný konflikt ve společném koaličním vládnutí. Považuji tento krok ministra Julínka za unáhlený a nekoncepční,“ uvedl ve středu vicepremiér a šéf zelených Martin Bursík v rozhovoru se čtenáři serveru Seznam a Práva Novinky.cz.

Problém je podle Bursíka v tom, že záměr sloučení Klenerova ústavu se Všeobecnou fakultní nemocnicí není koncepčně připraven. Šéf zelených přitom očekává, že Julínek ještě změní názor.

Bursík: chybějí mu argumenty

„Kolegovi Julínkovi chybějí argumenty pro sloučení, přitom neváhal odvolat profesora Klenera z důvodu vzepření se vrchnosti. Velmi doufám, že pan ministr Julínek toto rozhodnutí ještě přehodnotí,“ tvrdí Bursík.

Lidovci chtějí dokonce kvůli Julínkovi svolat koaliční jednání, takzvanou K 9. Julínkův krok vzbudil u KDU-ČSL pobouření.

„Domníváme se, že o těchto závažných krocích mají být koaliční poslanci dopředu informováni. Chceme především vědět, kam tyto kroky míří, jaká je koncepce po odvolání nejen profesora Klenera, ale i ostatních ředitelů zdravotnických zařízení,“ řekl novinářům předseda Jiří Čunek.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Julínek způsobil kvůli Klenerovi v koalici…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínek způsobil kvůli Klenerovi v koalici…

Komentáře

dalších 27 komentářů
Ali ministr-pat  | 15. 11. 2007 23:28

Pan ministr Julinek má jeden lepší nápad za druhým,nejprve 48 hodinový prac.týden, pak odvolání prof. Klenera, nekomunikace se zdravotníky ,pohrdání lékařskou komorou a zdravotníky- je to vlastně lékař?- nebo Pat z večerníčku? Podle chování zřejmě Pat, který si brzy přivodí šach-mat!

To teda je Re:Re:Re:Re:K plánování ODS  | 15. 11. 2007 14:21

To teda připadá, a pořádně ,ono to na základě legislativy z roku 1966 ani jinak nelze, a můžete tam dát" svobodné" vyjímky , pořád ten základ zůstane a nazvat peníze z veřejné zdravotní daně pojištěním. A že to lze předělat během roku, či volebního období, kdy každý vidí a chce vidět populisticky vše od státu zadarmo ?

Zadarmo a pojištění Re:Re:Podle tabulek  | 15. 11. 2007 14:16

A co to funguje od roku 1989, to se nemusí ani budovat.A zvlášť ve zdravotnictví. Budovatelství je přežitek, dnes se užívá, nejlépe 0-0-1,či 1-1-1, a ještě to máte zadarmo/teda za kapitalistické pojištění-v socialismu nebylo/.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné