Přejít na obsah

Julínka by mohla nahradit senátorka Filipiová

zpět
14.1.2009

Ministerstvo zdravotnictví by mohla vést senátorka ODS Daniela Filipiová. Premiér Mirek Topolánek ji včera odpoledne post nabídl a ona souhlasila. Zda bude stát Filipiová v čele tohoto resortu ale premiér zatím definitivně nepotvrdil.„Rozhodně bych chtěla navázat na práci Tomáše Julínka,“ reagovala na dotaz Zdraví.Euro.cz Filipiová...

Včera dopoledne se s funkcí veřejně rozloučil Tomáš Julínek (ODS), na otázky novinářů, kdo jeho místo nahradí ale nedokázal odpovědět. O několik hodin později Filipiová přiznala, že ji premiér Mirek Topolánek (ODS) oslovil a ona jeho nabídku přijala. Zatím není příliš jasné, s čím by Filipiová na ministerstvo šla, dala ale jasně najevo, že chce pokračovat v reformních krocích Tomáše Julínka. Už nyní patří mezi zákonodárce, kteří se snaží najít přijatelnou úpravu regulačních poplatků ve zdravotnictví, o jejichž zrušení usiluje opozice.

Na ministerstvu by tak zřejmě zůstali i lidé z Julínkova týmu. Ti přiznali, že v případě pokračování reforem by resort neopustili. „Záleží na tom, kdo a s čím na ministerstvo přijde,“ uvedl první náměstek Marek Šnajdr. Sama Filipiová by tyto lidi ve svém týmu ráda viděla. „Pokud by lidé z okolí pana ministra chtěli zůstat, přivítala bych to,“ uvedla senátorka. Zdůraznila také, že ji velmi mrzí odvolání Tomáše Julínka z funkce. „Řekla bych, že pan ministr byl tak zaujat prací, že na její prezentaci mu nezbyl čas,“ uvažovala o důvodech odvolání Filipiová.

Místopředsedkyně senátorů ODS Filipiová je dlouholetou členkou senátního výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Jednapadesátiletá architektka se věnuje projektování staveb se zaměřením na bezbariérové stavby a jejich úpravy. V roce 1986 prodělala neúspěšnou neurochirurgickou operaci míchy, od té doby trvale odkázána na ortopedický vozík.

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ww.Zdraví.Euro.cz

Komentovat článek: Julínka by mohla nahradit senátorka Filipiová

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínka by mohla nahradit senátorka Filipiová

Komentáře

dalších 85 komentářů
Sydney Hall Re:Epilog  | 19. 01. 2009 16:51

pane doktore, Anofeles má pravdu. To, že se vás někdo v diskuzi snaží rozcupovat, ještě neznamená, že je to váš nepřítel. Správně píšete, že diskuze má být svobodná. Vy byste ale chtěl - a tak to od vás vyznívá - rozhodovat o tom, co do diskuze patří a co ne. Neberte to tak fatálně - ten váš titulek "Epilog" zní docela morbidně. Nic přece nekončí, žijeme dál.

Petr Bouzek Epilog  | 18. 01. 2009 20:17

Mohl bych, jako to dělá mnoho jiných diskutujících, vystupovat zde anonymně. Potom bych se nemusel ztrapňovat, jak tvrdíte. Já si však myslím, že se za své názory nemá člověk stydět a má se dokázat podepsat pod to, co propaguje. Proto nevystupuji pod nějakým anonymním nickem ale pod svým pravým jménem. Kdyby se tak chovali všichni, nebylo by tolik zla mezi lidmi. Stačí jenom, kolik zla se objevuje v této diskusi. Český národ velmi dobře ovládá umění zbaběle útočit zezadu, schovaný za rohem. To je prostě naše národní vlastnost. Jen ve výjimečných případech se chováme jinak. Skutečně výjimečných. Protože nějací poťouchlíci do těchto diskusí opakovaně zatahují, a to trapně zase podle mě, věci, které sem nepatří, ale které se týkají mé osoby, s velmi jasným cílem zdiskreditovat moji osobu, tak jsem po delší době konečně zareagoval a sdělil, jak to tedy se mnou v těch Dubňanech vypadá. Tím to považuji za vyřízené. Kdo chtěl znát pravdu, mohl ji poznat, pokud ho to nějak zajímalo. Kdo se drží lži, bude se jí držet stále, ať jsou argumenty a důkazy jakékoli. A koho to nezajímá, tak se snad dokázal nad příspěvky týkajícími se mé osoby povznést a přeskočit je. Těmto čtenářům a diskutujícím se omlouvám, Kdyby moji nepřátelé nebyli tak zákeřní a zbabělí, mohli jsme si všechno vyříkat jinde a jinak. Ale to oni nedokáží. Asi moc dobře ví, proč tak úzkostně ukrývají svoji pravou identitu. Nemají čisté úmysly a lžou. S tím se nedá nic dělat. Není obilné pole bez plevele. A plevel, jak všichni víme, se velmi špatně vykořeňuje. Tak to bylo vždy a bohužel i bude. A ještě poslední vzkaz "Mým milým anonymům". Toto je svobodná diskuse, kde má každý právo uveřejnit své názory. To je demokracie. Jakmile se budeme bát své názory říkat veřejně, začneme tu demokracii ztrácet. Můžete si mě tedy dále zesměšňovat jak chcete. Můžete mě dále pomlouvat jak je vám libo. Nedosáhnete toho, abych sem nepsal své názory na zdravotnictví, ve kterém se pohybuji. Jsou tu i velmi slušní a vzdělaní diskutující. Jejich příspěvky jsou pro mě buď poučením nebo mě nutí nad věcmi přemýšlet. Tak vzniká pokrok. Snažte se tedy špinit a škodit dál, jestli chcete. Mě nezastavíte. Pokud někým pohrdám, tak se ho určitě nebojím a to je právě váš případ.

Petr Bouzek Re:Proboha....  | 18. 01. 2009 19:59

Jaký web?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné