Přejít na obsah

Julínkovy zákony staženy, jeden ale zůstal

zpět
18.3.2009

Poslanci včera při hlasování o změnách jednotlivých bodů programu schůze sněmovny odsouhlasili vyřazení čtyř z pěti reformních zákonů předchozího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS). Na programu zůstal návrh zákona o záchranné službě. Koalice usilovala o odložení všech pěti návrhů...

chce totiž ještě jednat o jejich úpravě.

Poslanec Boris Šťastný (ODS), který sněmovně navrhl vyřazení všech bodů, řekl, že ponechání jednoho z provázaných bodů zdravotnických zákonů v programu považuje za problém.

Pro ponechání jednoho ze čtyř provázaných bodů na programu jednání hlasovalo 70 poslanců, pro vyřazení 90, zapotřebí bylo 96 hlasů. Záměr koalice stáhnout body z jednání nepodpořili opoziční sociální demokraté a bývalé členky Strany zelených Olga Zubová a Věra Jakubková. Komunisté se většinou zdrželi hlasování.

Podle Šťastného jde sice spíše o technickou potíž, stejně ale bude na některém z dalších dnů jednání znovu navrhovat vyřazení i návrhu zákona o záchranné službě.

„Ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová zahájila diskusi s odbornou veřejností, která probíhá, a současně nyní započne jednotlivá kola jednání se zástupci koaličních poslaneckých klubů na úpravách těchto zákonů,“ vysvětlil poslanec ODS Boris Šťastný, proč navrhl vyřadit všech pět reformních zákonů z programu březnové schůze.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED.cz nebo ZDE.

Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: Julínkovy zákony staženy, jeden ale zůstal

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínkovy zákony staženy, jeden ale zůstal

Komentáře

dalších 5 komentářů
Jiří Wicherek Re:Re:Re:zakon  | 19. 03. 2009 14:59

Mily obcane, cekam....

Jiri Wicherek zakon  | 18. 03. 2009 20:48

Mily obcane, mohl byste uvest odkaz na kvalifikovanou a aktuální informaci, resp. tu cast uvedeneho navrhu zakona o zachr. sluzbach, ktera se zabyva pozitky pro zachranare, srovnatelnymi s pozitky prilusniku policie a hasicu? Opravdu, ale opravdu velmi nerad bych psal nepravdy. Nadto mne takova pasaz jako zachranare samozrejme velmi zajima. Mohl byste nas, pri te prilezitosti, seznamit s duvody, pro ktere je ten navrh zakonpro nas, zachranare nepřijatelný?

občan Re:Re:zakon  | 18. 03. 2009 18:38

Ale zabývá. Pokud nemáte kvalifikované a aktuální informace, tak se raději zdržte komentářů a nepište nepravdy. Návrh zákona je však pro záchranáře nepřijatelný z jiných důvodů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné