Přejít na obsah

Julínkův ústupek podle KDU uklidní nemocnice i lékařské fakulty

zpět
18.6.2008

Širší vedení lidovců přivítalo, že ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) zastavil práci na transformaci všech nemocnic a zdravotnických zařízení, které má ve svém přímém řízení, na obchodní společnosti. V tiskové zprávě lidovci konstatovali, že ministr ustoupil i po jejich nátlaku...

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek soudí, že ministrův krok povede k uklidnění situace v nemocnicích, ale i na univerzitách a lékařských fakultách.

„Je to výsledek dlouhodobého úsilí a přiznávám, že i politického tlaku, který KDU-ČSL vyvíjela. Nepochyboval jsem o tom, že příslib, který dal premiér před týdnem poslancům KDU-ČSL, bude dodržen a ministr Julínek zastaví práce na transformaci všech nemocnic, které řídí,“ uvedl Čunek během zasedání celostátního výboru KDU-ČSL.

Fakultní nemocnice a organizace přímo řízené ministerstvem zdravotnictví mají mít podle KDU-ČSL formu neziskové organizace. Podobný názor zastávají i druhý koaliční partner ODS - Strana zelených.

Premiér Mirek Topolánek (ODS) ve sněmovně slíbil, že vláda ani ministerstvo zdravotnictví nepřevedou fakultní nemocnice na akciové společnosti před zhruba dvěma týdny.

Topolánek se svým prohlášením poslance oslovil ve chvíli, kdy se zabývali návrhem Davida Ratha (ČSSD), který chtěl dát zákaz transformace nemocnic přímo do zákona. Vzhledem k tomu, že proti převodům nemocnic jsou i lidovci a zelení, hrozilo vládě, že sněmovna Rathův návrh podpoří, a to nejen hlasy opozice, ale i některých koaličních poslanců. To by zvýšilo již tak velké napětí a spory ve vládním táboře.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Julínkův ústupek podle KDU uklidní nemocnice i…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Julínkův ústupek podle KDU uklidní nemocnice i…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Re:Premiérovi nevěřím  | 18. 06. 2008 22:05

Už je pozdě! Už je prohráno!

Vladimíra Bošková Premiérovi nevěřím  | 18. 06. 2008 17:26

Jak řekl mluvčí ministra Julínka: "Pan ministr se jen tak nevzdává", takže slova pana premiéra jsou asi jen chlácholením, jenže ve skutečnosti se určitě dále připravuje privatizace jak pojišťovenm, tak nemocnic, ostatně MZ dalo naprosto zelenou masivnímu byznysu v oblasti ambul. péče (řetězce, které naše zdravotnictví výrazně prodražují, protože teď budeme platit nejen péči a provoz ordinací, ale navíc budou vlastníci - nelékaři tlačit na zvyšování zisku i pro ně). Je nutné se dále protestními akcemi bránit tak dlouho, dokud nebude současný zákon o veřejných neziskových ústavech rozšířen i na fakult. resp. univerzit. nemocnice.

WWW.DOKTORI.TV JULÍNEK  | 18. 06. 2008 13:42

lže, lidé, nevěřte mu. Jeho jediným cílem a snahou jeho i jeho nohsledů na MZČR a v ODS je plná privatizace českého zdravotnictví , rozprodej zdravotních pojišťoven a rozvrácení státního dozoru nad standardy léčby. Tedy ve finále: "Jak rozkrást 22O miliard ...."

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné