Přejít na obsah

Jurásková vstoupila do ODS, podpořil ji Julínek

zpět
11.6.2010
ods
zvětšitodsZdroj: www.ods.cz

ods | Zdroj: www.ods.cz

 

Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková vstoupila dnes do brněnské organizace ODS. Učinila tak proto, že jedině ODS dala sestrám vliv na rozhodování ve zdravotnictví, řekla ČTK.

Prezidentku České asociace sester a tehdejší ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze nominovali loni na jaře do úřednické vlády občanští demokraté.

Bývalá zdravotní sestra Jurásková chce nyní získávat zkušenosti v komunální politice, s žádnou funkcí v ODS prý zatím nepočítá.

Patronem při vstupu do ODS jí byl senátor a bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, který stál u zrodu stále kontroverzních poplatků ve zdravotnictví. „Člověk by měl včas přiznat barvu,“ řekla Jurásková ke svému dnešnímu kroku.

„Za to, že se paní ministryně stala členkou právě místního sdružení ODS Brno-střed, jsem samozřejmě rád,“ uvedl předseda sdružení a starosta Brna-střed Libor Šťástka. Jihomoravskou ODS si podle něho Jurásková vybrala pro své vazby k jižní Moravě a kořeny, které tu má.

Jurásková ČTK řekla, že jako rodačce z Uherského Hradiště je jí Brno blízké, a navíc vyzdvihla, že se stává centrem špičkové medicíny a sídlí zde také Národní centrum ošetřovatelství.

Ministři úřednické vlády nejsou členy politických stran, mandát kabinetu se však po nedávných sněmovních volbách chýlí ke konci.


Komentovat článek: Jurásková vstoupila do ODS, podpořil ji Julínek

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Jurásková vstoupila do ODS, podpořil ji Julínek

Komentáře

dalších 8 komentářů
MT !  | 11. 06. 2010 17:31

Dyť je to jedno,kam vztoupila, koho to zajímá?: Podle toho, co vidím denodenně kolem sebe, sestry žádné větší kompetenc nemají, je to přesně naopak .

kojot madam  | 11. 06. 2010 12:07

Stoupat po karierním žebříku jde různými způsoby. Tyhle rádobyemancipované zdravotní sestry typu Frau Juráskové či bývalé hlavní sestry Mullerové z Plzně nesou ale bezprostřední odpovědnost za devastaci sestreské profese. Chápu, jak těžký úděl je žít v celoživotním mindráku vlastní nedůležitosti. Někteří, zde některé, neudrží ambice na uzdě, začnou sbírat akademické pseudotituly a možná i nevědomky škodí a škodí. Vzdělávání sester je paskvil, ze kterého páchne na všechny strany neukojená ambice polodoktora. Naprosto jiný level , který vše řeší, je životní příběh již zesnulé korifejky české chirurgie prof. Peškové z Chirurg. kliniky VFN. Cestou profese zdravotní sestry dosáhla na plnohodnoté lékařské vzdělání a posunula káru české chirurgie na základě vlastního intelektu a píle. Té jsmme říkali madam s plnou upřímností. Vše je vlastně nakonec ale v pořádku. Každý se zařadil, kam patří.Děkuji demokracii, že zabezpečuje určitým personám škodit tam, kde to nás všechny snad nebude tolik bolet.

Jiri Wicherek Blahopřeji  | 11. 06. 2010 12:07

Jo, vzpominam, jak pred lety bylo hodnoceno chovani obcanu v obdobi tzv. krizoveho vyvoje ve strane a spolecnosti tzv. proverkovymi komisemi. Jedno takove hodnoceni obcana udajne znelo: "Mna, sudruhu, ani tak netrapi, ze jsi vstupil, ale ze jsi vystupil". Ci jak to vlastne bylo, kili?:-)))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné