Přejít na obsah

K výzvě Děkujeme, odcházíme! se liberečtí lékaři nepřipojili

zpět
8.12.2010
nemocnie, chodba
zvětšitnemocnie, chodbaZdroj: www.clarencesmithflooring.co.uk

nemocnie, chodba | Zdroj: www.clarencesmithflooring.co.uk

 

K výzvě Děkujeme, odcházíme! se v Liberci zatím lékaři nepřipojili. V českolipské se k výzvě přidá podle ohlasů zhruba polovina lékařů, stejný počet ji údajně podporuje i v jablonecké nemocnici. Na úterní tiskové konferenci to řekli zástupci z řad lékařů, kteří s výzvou objíždějí republiku.

„Liberecká a mladoboleslavská nemocnice jsou pro nás určitou záhadou. K výzvě se tam nepřipojili, libereckou nemocnici bychom chtěli navštívit ve čtvrtek, ale setkání nám zatím nepotvrdili,“ řekl jeden z propagátorů akce, Martin Engel.

Jako důvod, proč lékaři v liberecké nemocnici o kampaň nestojí, označil za špatnou práci tamního lékařského odborového klubu. Skutečnost, že by mohli mít lékaři v liberecké nemocnici nadprůměrné ohodnocení, ale považuje za hru s čísly.

„Nikdo odsud odcházet nechce, nemáme podány výpovědi,“ řekl Právu předseda představenstva a ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. Jak dodal, jsou zdejší lékaři nadprůměrně ohodnoceni. Jejich průměrná mzda činí 64 tisíc korun, u zdravotní sestry pak 30 tisíc korun.

„Nemocnice je obchodní společnost, vytvářející zisk. Ten rozdělujeme na odměny, proto jsou u nás platy nejvyšší v Česku,“ doplnil Nečesaný.

To je podle dalšího z lékařů propagujících výzvu Děkujeme, odcházíme! Pavla Vávry ale v českých nemocnicích nereálná mzda.

„Hovořil jsem s primářem oddělení v motolské nemocnici. Má pod sebou osmdesát lidí a jeho hrubá mzda je 29 tisíc korun. Plus si vydělá něco na přesčasech,“ řekl Vávra s tím, že on sám má 26 tisíc korun hrubého.


Autoři

Barbora Silná, Právo

Komentovat článek: K výzvě Děkujeme, odcházíme! se liberečtí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku K výzvě Děkujeme, odcházíme! se liberečtí…

Komentáře

další 3 komentáře
Montak Nedivte se!  | 14. 12. 2010 12:59

Tenhle ředitel dokázal od svého nástupu odolávat Liberecké politické "galerce" jako zeď, a když to šlo s nemocnicí z kopce, neváhal se namočit do komunální politiky a hájit zájmy nemocnice i tady. S těma grázlama se pochopitelně "nedohodnul" a tak ho sejmuli tím nejmafiánštějším způsobem. Průměrný plat všech lékařů sedí, mladí mají podstatně méně (průměr je průměr, nikoliv střed mezi nejvíc a nejmíň!), ale jakmile začnou sloužit, jsou v pohodě. Lidi s nemocnicí problém nemají, stížnosti nejsou - to jsou účelové bláboly. Jinak nevím v republice o krajské nemocnici, která by během 3 let obrátila ekonomicku z -230 mega do těžkých plusů, stihla se akreditovat ISO i SAK a ještě od kraje nedostala ani korunu. Mimochodem, kraj si vzal část zisku jako akcionářskou "dividendu" - takže zamýšlené investice do přístrojů holt nebyly - tolik k těm hovadům z ČSSD, které se snaží zaplnit díku na kontě po Paroubkově kampani. Hospodářské výsledky falzifikovat nelze, počet stížností, pacientů atd. taky falzifikovat nelze, a že se doktoři nepřipojili k výzvě taky ředitel těžko zfalzifikuje. Z Vašeho příspěvku není pravda vůbec nic - pouze účelové kecy na objednávku.

BOB Proč by se liberečtí připojovali  | 8. 12. 2010 11:40

Když mají královské platy?

Krtek Nedivte se!  | 8. 12. 2010 11:36

Ředitel nemocnice je zručný falzifikátor a bezpříkladně arogantní managor - takže ta čísla o platech jsou zcela vymyšlená a pokud chce někdo odejít z nemocnice, rozhodně to předem troubit nebude. Zdejší LOK je skutečně na nic - v posl. dnech například spolu s bývalou Schlangerovou ROH a sdružením sester dával podepisovat petici proti event. odvolání vedení KN Liberec - s 5 naprosto lživými body (včetně těch absurdit s platy). Kéž by ten dynamický generální ředitel už šel "řešit krizovou situaci" do nějaké jiné nemocnice. Tak bezpříkladný odpor pacientů k hospitalizaci v KNL, který se vyvinul v posl. 3 letech v Liberci, od sametu nepamatuji.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné