Kapacity onkologie z Brna se přou, Vorlíček propustil Žaloudíka

podpis, pero, smlouva, dohoda

Bývalý děkan brněnské lékařské fakulty a zástupce ředitele Masarykova onkologického ústavu Jan Žaloudík do konce října v nemocnici skončí.

Od ředitele ústavu Jiřího Vorlíčka dostal výpověď. Zaměstnancem přestane být k 31. březnu, řekla ČTK mluvčí Zuzana Joukalová. Oficiálním důvodem je podle ní šetření.

„Je to jeden z řady kroků, které letos provádíme za účelem kladného hospodářského výsledku v podmínkách ekonomické krize,“ řekla Joukalová. Dodala, že nemocnice se ke kroku nebude dál vyjadřovat.

Konflikty mezi oběma onkology lze sledovat po delší dobu. V době, kdy Žaloudík vedl brněnskou lékařskou fakultu, musel Vorlíček její vedení opustit.

Naopak Žaloudík sám odešel z managementu onkologického ústavu a to těsně předtím, než tehdejší ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) předloni odvolal jeho spolupracovníka, ředitele Rostislava Vyzulu.

Jeho nástupcem jmenoval právě Vorlíčka. Žaloudík s Vyzulou v nemocnici zůstali, ale už na nižších funkcích.

Podle serveru iDnes.cz může mít dnešní Žaloudíkova výpověď i politické pozadí. Mohl by prý kandidovat do Senátu za ČSSD proti Julínkovi.

ČTK to nepřímo potvrdil jihomoravský hejtman a místopředseda krajské ČSSD Michal Hašek. „Profesor Žaloudík se pravděpobodně letos na podzim utká v senátních volbách s Tomášem Julínkem,“ napsal v SMS.

Ohodnoťte tento článek!