Přejít na obsah

Kapacity onkologie z Brna se přou, Vorlíček propustil Žaloudíka

zpět
25.1.2010
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.bitsrojiverdes.org

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.bitsrojiverdes.org

 

Bývalý děkan brněnské lékařské fakulty a zástupce ředitele Masarykova onkologického ústavu Jan Žaloudík do konce října v nemocnici skončí.

Od ředitele ústavu Jiřího Vorlíčka dostal výpověď. Zaměstnancem přestane být k 31. březnu, řekla ČTK mluvčí Zuzana Joukalová. Oficiálním důvodem je podle ní šetření.

„Je to jeden z řady kroků, které letos provádíme za účelem kladného hospodářského výsledku v podmínkách ekonomické krize,“ řekla Joukalová. Dodala, že nemocnice se ke kroku nebude dál vyjadřovat.

Konflikty mezi oběma onkology lze sledovat po delší dobu. V době, kdy Žaloudík vedl brněnskou lékařskou fakultu, musel Vorlíček její vedení opustit.

Naopak Žaloudík sám odešel z managementu onkologického ústavu a to těsně předtím, než tehdejší ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) předloni odvolal jeho spolupracovníka, ředitele Rostislava Vyzulu.

Jeho nástupcem jmenoval právě Vorlíčka. Žaloudík s Vyzulou v nemocnici zůstali, ale už na nižších funkcích.

Podle serveru iDnes.cz může mít dnešní Žaloudíkova výpověď i politické pozadí. Mohl by prý kandidovat do Senátu za ČSSD proti Julínkovi.

ČTK to nepřímo potvrdil jihomoravský hejtman a místopředseda krajské ČSSD Michal Hašek. „Profesor Žaloudík se pravděpobodně letos na podzim utká v senátních volbách s Tomášem Julínkem,“ napsal v SMS.


Komentovat článek: Kapacity onkologie z Brna se přou, Vorlíček…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kapacity onkologie z Brna se přou, Vorlíček…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Sněženka No surprise  | 1. 02. 2010 16:04

Dlouho jsem tomu nevěřila, ale dnes se plně shoduji s Tvojí charakteristikou. Zrádný, megalomanský, zatím nebezpečný, ale přitom šíleně zbabělý, protože při vší té neomalenosti a aroganci zásadně bodá kudlu do zad. Každý, kdo má nebo by snad i jen mohl mít vlastní názor je silně nežádoucí. Vítáni jsou jen věční přikyvovači. Nemá to žádnou úroveň, je to smutné.

Paleczech Asi bude funkcionařit  | 27. 01. 2010 20:35

Každý někde musel být, Papež v Hitlerjugend, Žaloudík v SSM a dnešní modrobolševici v pravicové mládeži. To není relevantní, kdo kde byl jako mlaďoch. Já jsem v SSM taky byl, hezkou modrou košili a hezkou červenou kravatu jsem nosil a pokud vím, tak SSM něco pro mladé lidi dělal. Dnes pro ně nikdo nedělá nic. Ne úplně všechno na tom socialismu bylo špatné. A dřívější bolševici jsou dnes modrobolševici a místo ve Volhách jezdí v BMW, ale vpodstatě to jsou zcela stejní lumpové. Klaus je agent Moskvy, Havlův táta popíjel s německými okupanty. Všichni tady můžeme soudit všechny.

Paleczech Rakovina vztahů a etiky  | 27. 01. 2010 10:26

a tu žádné drahé léky nevyřeší. Povyšování osobních zájmů nad celospolečenské je u nás zcela běžný jev. A ryba smrdí od hlavy.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné