Kardiologické centrum v Pardubické nemocnici se rozšiřuje

chodba, sestry, lékařky, sestra, lékařka

Společnost Agel dokončila první etapu stavebních prací ve svém Kardiologickém centru v Pardubické nemocnici. Vybudovala nový objekt, který je již pacientům k dispozici.

Pokračuje ještě rekonstrukce původních prostor centra v nemocniční budově, celý projekt by měl být dokončen v listopadu, sdělila ČTK mluvčí společnosti Agel Radka Miloševská.

Nemocnice vytvořila kardiologické pracoviště v roce 2011, kromě Agelu je v něm zapojena i společnost Artur Koblitz a Fakultní nemocnice v Hradci Králové, což jim otevřelo cestu k dotacím.

V novém objektu je umístěn druhý katetrizační sál a denní stacionář pro pacienty podstupující zákrok ambulantně. Jeho součástí jsou také nové ambulance s čekárnou pro pacienty, kteří přicházejí pravidelně na pooperační kontroly. Kardiologické centrum celá stavební investice vyjde na 50 milionů korun.

Pardubická kardiologie se také s pomocí evropských dotací vybavila moderními přístroji. Samotná nemocnice na ně získala 20 milionů korun, soukromé Kardiologické centrum Agel stejnou částku.

Kardiologie pardubické nemocnice se v roce 2012 vrátila do sítě špičkových kardiocenter. Z ní byla kvůli neshodám nemocnice se soukromými subjekty vyřazena o rok dříve. Díky tomuto statusu pacienti nemusejí kvůli náročným operacím srdce jezdit do nemocnic v okolních krajích.

Ohodnoťte tento článek!