Přejít na obsah

Karlovarská krajská koalice odsouhlasila pronájem nemocnice

zpět
14.9.2010
ruce, dohoda, smlouva
zvětšitruce, dohoda, smlouvaZdroj: www.snj.com.au

ruce, dohoda, smlouva | Zdroj: www.snj.com.au

 

Karlovarská krajská koalice složená z ČSSD a KSČM se shodla na pronájmu sokolovské nemocnice soukromé společnosti, kterou kvůli tomu založí vlastníci privátní nemocnice v Ostrově na Karlovarsku, bratři David a Michal Soukupové.

Investičním garantem záměru se má stát Sokolovská uhelná, která je podle krajských radních připravena do sokolovské nemocnice vložit řádově desítky miliónů korun.

Prvním krokem má být oddělení sokolovské nemocnice od Karlovarské krajské nemocnice (KKN), pod kterou pak zůstanou už jen nemocnice v Karlových Varech a v Chebu. Zatím nejsou vůbec dohodnuty podmínky pronájmu sokolovské nemocnice, protože smlouva má být teprve připravena do konce října letošního roku. K pronájmu samotnému má dojít od 1. ledna příštího roku.

„Výběrové řízení na pronájem pořádat nebudeme, protože ostrovská nemocnice je ve vlastnictví firmy, která má za sebou výsledky,“ komentoval hejtman kraje Josef Novotný (ČSSD), podle kterého koaliční zástupci hlasovali jednomyslně.

Přitom v programovém prohlášení se radní před dvěma roky zavázali voličům, že přemění nemocnice na neziskové organizace. „Legislativa není taková, aby se nám to mohlo podařit,“ vysvětloval hejtman. Podle krajského radního pro zdravotnictví Václava Larvy má být pronájem dvacetiletý, přičemž nemovitý majetek nemocnice má zůstat v majetku kraje.

„KSČM měla k dnešnímu memorandu řadu připomínek, které sepíšeme a dáme koaličnímu partnerovi k dispozici,“ uvedl náměstek karlovarského hejtmana Jaroslav Borka (KSČM), podle kterého je třeba se takovým nepřesnostem v konečné smlouvě vyhnout.

Borka, který je osobně proti pronájmu, přitom například navrhuje kratší dobu nájmu v řádu kolem pěti let s následnou opcí. „Také žádáme vylepšit možnosti výpovědi nájemní smlouvy,“ uzavřel.


Klíčová slova

Autoři

Rudolf Voleman, Právo

Související články

4.8. Horák: Na interně mohou pomoci lékaři ze sesterských nemocnic Horák: Na interně mohou pomoci lékaři ze sesterských nemocnic
62 příspěvků

Komentovat článek: Karlovarská krajská koalice odsouhlasila…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Karlovarská krajská koalice odsouhlasila…

Komentáře

další 3 komentáře
otrok fakultní pakáž  | 15. 09. 2010 21:02

Bratříci moji, myslím, že to bylo takhle. Larva a spol. si s organizací péče nevěděli rady. Horák vytvořil koncepci krajské nemocnice, která byla založena na asymetrii směrem k Varům. Pak Larvova tradičně obojaká prohlášení v tisku o nutné reorganizaci KKN. Sokolováci chytli nerva. Larva dostal pojeb. Než kvalita a zdravý rozum, tak raději privatizace a záchrana Sokolova. Teď se uvidí, jestli blbba Novotného někdo přesvědčí, že je lepší nekrást a nelhat. Že by Larva ? Štěpánek se nažral, tak by tu určitá šance byla. Novotnýho meldung o tom, že se uvidí nevěstí nic dobrého.Štěpánek může zjistit, že mu Sokolov nestačí. Nebo je to úplně jinak. Krádež od začátku. Nějaká kvalita péče nebo voličův hemoroid? Tak to teda ne.

ekonom.cholerik Připomínky KSČM  | 14. 09. 2010 16:30

jsou sice hezké, ale například u té doby pronájmu by šlo v případě smlouvy na pět let o hrozný nesmysl. Pokud totiž někdo bude chtít do sokolovské nemocnice investovat, pak taky chce mít garantovanou návratnost takové investice. A zdravotnictví není "během na krátké trati", ale pořádně dlouhým maratonem, kde i jen to proinvestování a akce s tím spojené trvají nějakou dobu. Takže to dvacetileté nájemní období má svoji logiku. Spíš jde o to, aby ve smlouvě byla pak zakotv ena povinnost po celou tu dobu dvaceti let zachvat a udržovat zdravotní péči v patřičném rozsahu.

exOstrovák Hurááá  | 14. 09. 2010 11:01

Jo, taky bych fakt moc chtěl Soukupa mladšího za šéfa. Ti se budou mít,čekají je jistě světlé zítřky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné