Karlovarská krajská nemocnice dostala od ÚOHS pokutu

Karlovarská krajská nemocnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun. Za 28 milionů korun nakoupila skener od firmy Philips Česká republika, která ale nesplnila podmínky tendru. Rozhodnutí je pravomocné, nemocnice se proti němu neodvolala.

ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Zakázka je z roku 2010. Nemocnice po firmách, které se do tendru přihlásily požadovala osmiletý pozáruční servis. Nabídka Philipsu tuto podmínku podle ÚOHS nesplnila, a měla být z výběrového řízení vyřazena.

Při stanovení výše pokuty ÚOHS přihlédl k tomu, že se nemocnice dopustila stejné chyby opakovaně, a to dokonce u stejné veřejné zakázky. Podle místopředsedkyně ÚOHS Evy Kubišové musí být pokuta natolik intenzivní, aby byla zadavatelem pociťována jako újma. Kubišová to uvedla v rozhodnutí s tím, že ÚOHS naopak přihlédl k tomu, že je nemocnice ve ztrátě.

Karlovarská krajská nemocnice byla loni ve ztrátě 131 milionů korun. Letos předpokládá schodek 64 milionů. Jednání s pojišťovnami už naznačují, že by mohl být nižší. Navíc stát kompenzuje nemocnici 13 milionů za zrušené poplatky a dnes schválená veřejná služba přidá nemocnicím 38,3 milionu. Celkem by se tak ztráta mohla blížit k 20 milionům.

Ohodnoťte tento článek!