Přejít na obsah

Karlovarská krajská nemocnice hospodařila se ztrátou 60 milionů

zpět
21.12.2009
graf, pokles
zvětšitgraf, poklesZdroj: i.ehow.com

graf, pokles | Zdroj: i.ehow.com

 

Hospodaření Karlovarské krajské nemocnice a.s. (KKN), která slučuje všechny tři krajem zřizované nemocnice v Karlových Varech, Sokolově a Chebu, by podle předběžných odhadů mělo letos končit ztrátou ve výši 60 milionů korun.

ČTK to řekl generální ředitel KKN Jiří Fojtík. Plných 30 milionů korun ze ztráty ale dělají srážky pojišťoven za předešlý rok 2008.

„Pokud bychom srážky pojišťoven přiřadili k loňskému roku, pak by byl výsledek hospodaření 30 milionů korun ztráta, což považuji za velice dobrý výsledek,“ uvedl Fojtík.

Jak připomenul, za rok 2007 byla ztráta KKN 122 milionů, za rok 2008 pak 50 milionů. Po připočtení srážek pojišťoven k roku 2008 by pak řada výsledků hospodaření byla 122 milionů, 80 milionů a 30 milionů.

Celkově se podle Fojtíka nemocnici daří šetřit v materiálových nákladech a nákladech na služby. „Proti tomu pak působí navyšování mzdových nákladů, kde jsme přidávali zaměstnancům, zejména sestrám, a také plošné navýšení mezd sester, které pojišťovny kryly jen zčásti,“ uvedl Fojtík.

Soudí, že v příštím roce již zřejmě na nemocnice naplno dopadne krize a příjmy od pojišťoven budou klesat. „Řada ředitelů se na to už teď chystá omezováním zdravotní péče, ale my zatím omezení neplánujeme,“ uvedl.

KKN se snaží ušetřit tím, že pořádá výběrová řízení na stále větší okruh materiálů. Podle Fojtíka chce nemocnice také ještě jednou prověřit smlouvy na dodávky služeb, aby zjistila, zda by nebylo možné i zde něco ušetřit.


Komentovat článek: Karlovarská krajská nemocnice hospodařila se…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Karlovarská krajská nemocnice hospodařila se…

Komentáře

další 2 komentáře
sestra sestry  | 22. 12. 2009 15:04

Žádné plošné navyšování mezd sester nikdo nezaznamenal. Ze slíbených 2 500kč, od pojišťoven, je 2 000Kč. A z této částky je odečítána alikvotní část za dovolenou, neschopnost aj. Platový základ nebyl navyšován více než pět let, nezohledňuje vzdělávání, ani odpracované roky.

znalý stavu Neumí počítat  | 22. 12. 2009 09:27

Stále se to nenaučil a nenaučí.Zato lhát a mlžit, to je jeho parketa.Až mu pojišťovna odečte regulace za rok 2009 , to se teprve dostaneme na ta správná čísla.A budou děsivá.Jinak ale pokud se nemýlím, je pan generální ředitel Fojtík již čtvrtým rokem také ekonomickým ředitelem karlovarské nemocnice.Za dluhy z minula může on teké,ne že ne!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné