Přejít na obsah

Karlovarská krajská nemocnice má skončit ve ztrátě 40 miliónů

zpět
26.7.2010
graf, pokles, propad
zvětšitgraf, pokles, propadZdroj: www.zastavki.com

graf, pokles, propad | Zdroj: www.zastavki.com

 

Karlovarská krajská nemocnice, a. s., (KKN) bude podle plánu na letošní rok hospodařit se ztrátou přibližně 40 miliónů korun. Propad mohl být ještě vyšší, ale Karlovarský kraj už nemocnici poslal třicetimiliónovou dotaci jako kompenzaci za očekávaný nižší výnos od některých menších zdravotních pojišťoven.

Ztráta tak bude patrně o 14 miliónů korun nižší než v loňském roce. Přitom v původním plánu, který kraji před časem představilo bývalé vedení nemocnice, se mluvilo o ztrátě až 100 miliónů korun, což bylo pro kraj jako vlastníka nemocnice nepřijatelné. Na výsledcích plánovaného hospodaření se mají projevovat prvky nové koncepce, kterou kraj nyní chystá.

„Už se začala také uplatňovat výběrová řízení na některé dodávky, náklady se tak snižují v některých případech až o 30 procent,“ řekl krajský radní Jaroslav Bradáč (ČSSD).

Nemocnice se podle něj také pokusí provádět některé drahé ošetření a výkony úspornějším způsobem. Konkrétní kroky nové koncepce však Bradáč zatím nechtěl upřesnit. „Musí být ale zachován objem péče,“ poznamenal k tomu radní.

KKN pro letošek počítá s výnosy 1,44 miliardy korun a s náklady ve výši 1,51 miliardy. Ve srovnání s loňskem to je u výnosů pokles o 1,3 % a u nákladů pokles o 1,17%.

Tradičně největší příjem má nemocnice od Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Stejně tomu bude i letos, kdy od VZP je naplánovaný příjem 976 miliónů korun.


Autoři

Martin Polák, Právo

Související články

25.7. Nemocnice se propadá do ztráty Nemocnice se propadá do ztráty
5 příspěvků
29.6. Nemocnice snížila ztrátu Nemocnice snížila ztrátu
1 příspěvků
13.2. Nemocnice: ztráta 60 milionů Nemocnice: ztráta 60 milionů
11 příspěvků
21.12. Karlovarská krajská nemocnice hospodařila se ztrátou 60 milionů Karlovarská krajská nemocnice hospodařila se ztrátou 60 milionů
2 příspěvků

Komentovat článek: Karlovarská krajská nemocnice má skončit ve…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Karlovarská krajská nemocnice má skončit ve…

Komentáře

1 komentář
BLB Dochtoři a managoři  | 27. 07. 2010 08:43

To, že dochtoři již nevidí jinou cestu než likvidaci našeho systému zdravotnictví, to chápu. Ale že ho chtějí likvidovat i managoři? To už chtějí mizet od válu?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné