Přejít na obsah

Karlovarská krajská nemocnice začne zavádět úspory podle auditu

zpět
8.6.2015
peníze, stetoskop, kalkulačka, recept
zvětšitpeníze, stetoskop, kalkulačka, receptZdroj: Shutterstock

peníze, stetoskop, kalkulačka, recept | Zdroj: Shutterstock

 

Společnost Karlovarská krajská nemocnice (KKN) začne zavádět úsporná opatření, která doporučil audit společnosti Nexia. Audit navrhl například návrat k vlastní prádelně. Opatření by mohla přinést úspory v milionech až desítkách milionů korun, řekl ČTK náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD).

„Dali jsme představenstvu úkol, aby do konce června sestavilo harmonogram implementace závěrů auditu do vnitřního provozu krajské nemocnice. Z toho nám vyjde, v jakém časovém horizontu se tyto kroky začnou dělat, a také objem peněz, který by tímto postupem mohla nemocnice ušetřit,“ uvedl Pánik.

KKN sdružuje nemocnice v Karlových Varech a Chebu. Loni poprvé po mnoha letech ztrátového hospodaření firma skončila v zisku, a to v řádu statisíců korun. Podle auditu by bylo možné ušetřit 40 až 60 milionů korun ročně, pokud by se podařilo využít všechna úsporná opatření. To by mohlo ve výsledku znamenat, že by se nemocnice kraje postupně dostaly do vyrovnaného hospodaření, a to i bez pomoci dotací na provoz.

Jedním z doporučení je například vrátit se k vlastní nemocniční prádelně. KKN nyní tuto službu nakupuje od externího dodavatele. Audit, který porovnal podobné nemocnice, poukázal na to, že vlastní prádelna by mohla ušetřit až osm milionů ročně. Nemocnice by do vlastní prádelny musela ze začátku investovat, podle Pánika by však prádelna do budoucna mohla poskytovat služby nejen nemocnicím, ale i jiným subjektům.

Úsporná opatření podle doporučení auditu začala už na konci května, když KKN dala výpovědi asi osmi lidem z administrace. Jejich pozice byly údajně zdvojené. Tyto personální škrty mají ušetřit asi tři miliony ročně.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Karlovarská krajská nemocnice začne zavádět…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Karlovarská krajská nemocnice začne zavádět…

Komentáře

1 komentář
Eliška Znovu objevená Amerika  | 9. 06. 2015 11:27

To co řadoví zaměstnanci dávno ví, na to se musí zaplatit drahý audit. Kuchyň, prádelna, úklid, ostraha, na těchto přidružených službách ke zdravotnictví, chce vždy někdo vydělat. Ne paběrkovat. Nemocnice živý další nenasytné pijavice. Při provozování těchto služeb nemocnicí, ušetřené peníze se mohou investovat do obnovy přístrojů nebo i přilepšit zaměstnancům.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné