Přejít na obsah

Karlovarská nemocnice sestěhovala oddělení do pavilonu B

zpět
9.12.2015
chodba, sestra, lékařka
zvětšitchodba, sestra, lékařkaZdroj: Shutterstock

chodba, sestra, lékařka | Zdroj: Shutterstock

 

Karlovarská nemocnice dokončila projekt centralizace lékařské péče. Ze dvou zastaralých budov v areálu se přestěhovaly dětské, infekční a oddělení ORL do nové přístavby pavilonu B, řekl ČTK generální ředitelství Karlovarské krajské nemocnice Josef März.

„Můžeme opustit pavilony, které jsou umístěné mimo hlavní budovu, což je nevhodné pro pacienty, provoz i personál. Areál je navíc výškově rozdílný, což je problém. A i ekonomicky by investice do starých budov byla neúnosná,“ uvedl März.

Samotné stěhování do nových prostor proběhne částečně od 14. prosince, zbytek po Novém roce.

Stavba přišla Karlovarský kraj na 129 milionů, přičemž 85 milionů získal z evropských dotací, řekl dnes náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD). Celý projekt přitom provázely problémy. Se stavbou se začalo s několikaměsíčním zpožděním až na jaře letošního roku. Protože byla stavba dotovaná z Regionálního operačního programu Severozápad, musela se stavba kompletně dokončit do konce roku.

Jenže hned po začátku stavby se objevil ve střešní konstrukci azbest. Jeho likvidace pak stavbu prodražila o 1,4 milionu korun. Přesto se dodavatelské firmě OHL ŽS podařilo termíny nakonec splnit.

Na třech odděleních pracuje přes 120 zaměstnanců. I pro ně vznikly v rámci stavby centrální šatny. Nové zázemí v pavilonu B poskytne oddělení ORL 21 lůžek, dětskému 30 a infekčnímu 20 lůžek. Součástí bude i novorozenecká jednotka intenzivní péče. Počet lůžek se nezvyšoval a vychází ze smluv s pojišťovnami.


Komentovat článek: Karlovarská nemocnice sestěhovala oddělení do…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné