Přejít na obsah

Karlovarské záchranné službě chybí miliony na přežití

zpět
15.12.2011
záchranka, sanitka, pohotovost
zvětšitzáchranka, sanitka, pohotovostZdroj: www.ambulanz-biel.ch

záchranka, sanitka, pohotovost | Zdroj: www.ambulanz-biel.ch

 

Záchranná služba Karlovarského kraje bojuje o přežití. Požádala kraj, aby jí ještě do konce roku pomohl deseti miliony korun na provoz. Krajští radní považují problémy v záchranné službě za selhání ředitel Iva Tukinského.

Informaci přineslo regionální vydání deníku Dnes.

Kraj poslal do záchranné služby rozsáhlou finanční kontrolu, aby zjistila, zda hospodaření bylo v pořádku. První výsledky by mohly být už v pátek nebo v pondělí.

„Předpokládám, že celá záležitost skončí buď rezignací ředitele nebo jeho odvoláním. Takhle se přece nedá řídit záchranná služba,“ řekl listu hejtman Josef Novotný (ČSSD). Na 22. prosinec musel svolat mimořádné zasedání zastupitelstva, aby půjčku deset milionů korun schválilo.

Ivo Tukinski tvrdí, že mzdy pro 276 zaměstnanců nejsou ohroženy. „Momentálně nemáme volné peníze,“ uvedl. I on se prý o kritické situaci dozvěděl až před pár dny. Problémy podle něj vznikly kvůli klesajícím příjmům od kraje (ze 134 na 122 milionů ročně) a od pojišťoven. A kvůli rostoucím platům, o kterých rozhodla vláda. „Jednoho krásného dne se tyto křivky protnout už musely. My jsme to ale včas nezachytili,“ uvedl Tukinski. Ten už odvolal ekonomického náměstka, který mu nedal včas vědět, že ekonomika záchranné služby míří do hlubokého minusu.

Navrhnul také opatření, jak hospodaření zlepšit, aby záchranka byla schopna do tří let půjčku kraji vrátit. Navrhuje například propuštění deseti zaměstnanců a redukci ztrátových provozů. „Můžeme třeba předat provozování dopravní zdravotní služby do rukou krajské nemocnice. Ta nejlépe ví, kdy kterého pacienta potřebuje převézt,“ uvedl.

Nečekaná žádost záchranné služby o záchranu by mohla zpečetit osud šéfa Tukinského. Už v srpnu rozzlobil politiky zpožděnou soutěží na dodavatele nových sanitek. Výběrové řízení se muselo opakovat kvůli chybám v zadávací dokumentaci. Ředitel přišel o obvyklou odměnu za první pololetí.


Komentovat článek: Karlovarské záchranné službě chybí miliony na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Karlovarské záchranné službě chybí miliony na…

Komentáře

1 komentář
Zdravotník MVDr.TUKINSKI  | 16. 12. 2011 13:07

MUDr.Ivo TUKINSKI (nynější ředitel ÚZSS Karlovarského kraje) rozhodně z pohledu občana a pacienta nikdy NEBYL a NENÍ tím „správným člověkem na správném místě“. Do K.Varů přišel i s vrchní sestrou z Teplic (a to k velké radosti a úlevě tamější RLP a všech teplických zdravotníků). Již tam byl totiž všemi považován za odborně zcela neschopného lékaře,lempla, který navíc už tam hodně kradl. O jeho přirozené inteligenci toho hodně napovídají už jeho dříve uveřejněné fotografie v KD. Ihned po svém příchodu do K.Varů začal neuvěřitelným způsobem rozkrádat také zdejší Územní záchrannou zdravotní službu (ÚZSS) Karlovarského kraje.A pokračuje v tom vesele (a zatím beztrestně) nadále. MUDr.Tukinski jako ředitel ÚZSS již roky manipuluje účelově (tj.ve svůj osobní prospěch) zadání a ceny všech veřejných zakázek, které se týkají provozu karlovarské ÚZSS. Rozkrádá tak ve velkém např.nákupy nových sanitních vozů, nákupy elektroniky, nákupy spotřebních materiálů či léků…. Jeho „specialitou“ jsou pak zejména nákupy superdrahých „náhradních dílů“ nebo neuvěřitelně předražené opravy sanitních vozů. Na ÚZSS nedodržuje dokonce ani platný Zákoník práce (viz.všechny předchozí články na toto téma v Karlovarském deníku nebo ZDN). MUDr.Tukinski se také nechvalně proslavil tím, že si pro svou osobní potřebu „přivlastnil“ terénní vozidlo ZZS „Nissan Patrol“- a to používá nezákonně k pravidelným „služebním“ (alias soukromým) cestám z K.Varů do Teplic (kde má stále trvalé bydliště). „Proslaven“ je také tím, že má na ÚZSS úvazek 3.0 (!?), a každý rok si tak jen on sám oficiálně vydělal více než 2.3 milionu Kč! Katastrofální jsou (bohužel) také jeho odborné medicínské znalosti a praktické dovednosti „v terénu“. Svými neodbornými kroky a fatálními omyly (např.opakovanými inkubacemi pacientů do jícnu) tak již trvale iatrogenně poškodil či zahubil mnoho kriticky nemocných pacientů v Karlovarském kraji. Všemi těmito jeho pochybnými „aktivitami“, do očí bijícím „rozkrádáním veřejného majetku“, nedodržováním základních pracovních norem na karlovarské ÚZSS a neodbornými zásahy se již několikrát zabývali Radní i Zastupitelstvo KK. MUDr.Tukinskému ale zatím vše procházelo.Dokonce ani s jeho nedávným odebráním pololetních osobních odměn Radními KK to nakonec nebylo tak horké. Důvod je jednoduchý. Se současným „vykutáleným“ radním pro zdravotnictví KK, Václavem Larvou (ČSSD), si totiž vzájemně „myjí ruce“. A dál a dál společně rozkrádají zdravotnictví celého KK. Také právě probíhající výstavba nového sídla ÚZSS v areálu KÚ KK (v ceně přes 100 milionů Kč) jistě jejich vzájemné přátelské vztahy a „výhodné obchody“jistě ještě více „utužila a rozvinula“….Takže se klidně vsadím,že místo toho, aby byl MUDr.Tukinski okamžitě odvolán z funkce ředitele ÚZSS (a následně pak umístěn na samotku plzeňské borské věznice), tak bude mít od radního Larvy (ČSSD) určitě i nadále velkou tichou podporu (jako bonus za loajálnost a všechny ty společné všivárny,VŘ a rozkrádačky).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné