Přejít na obsah

Karlovarský kraj chce do listopadu postavit nové sídlo záchranky

zpět
28.2.2011
stavba, rekonstrukce
zvětšitstavba, rekonstrukceZdroj: www.mbv.nrw.de

stavba, rekonstrukce | Zdroj: www.mbv.nrw.de

 

Karlovarský kraj postaví letos nové sídlo krajské záchranné služby za 100 milionů. Územní zdravotní záchranná služba Karlovarského kraje se přestěhuje do nové čtyřpodlažní budovy v areálu krajského úřadu.

Stavbu budovy musí ale kraj stihnout do letošního listopadu, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD).

„V přízemí budou garáže a zázemí pro sanitky a posádky. V dalších patrech bude zázemí pro lékaře a sestry, centrální dispečink záchranné služby, bude zde také ředitelství krajské záchranné služby. Budova tak bude sdružovat jak ředitelství krajské záchranné služby, tak karlovarské pracoviště,“ popsal Havel.

Z celkových nákladů kraj z úvěru zaplatí 70 milionů korun. Tolik bude stát samotná stavba. Zbylých 30 milionů korun bude stát technologické vybavení, na kterou by záchranná služba měla získat dotaci z ministerstva zdravotnictví.

Stavební část zakázky ale musí být dokončena do listopadu letošního roku. Do té doby se musí záchranná služba vystěhovat z prostor Hasičského záchranného sboru, který rovněž očekává investici do technologického vybavení a potřebuje pronajaté prostory uvolnit, aby dotaci na vybavení mohl čerpat.


Komentovat článek: Karlovarský kraj chce do listopadu postavit…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné