Karlovarský kraj chce do listopadu postavit nové sídlo záchranky

stavba, rekonstrukce

Karlovarský kraj postaví letos nové sídlo krajské záchranné služby za 100 milionů. Územní zdravotní záchranná služba Karlovarského kraje se přestěhuje do nové čtyřpodlažní budovy v areálu krajského úřadu.

Stavbu budovy musí ale kraj stihnout do letošního listopadu, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD).

„V přízemí budou garáže a zázemí pro sanitky a posádky. V dalších patrech bude zázemí pro lékaře a sestry, centrální dispečink záchranné služby, bude zde také ředitelství krajské záchranné služby. Budova tak bude sdružovat jak ředitelství krajské záchranné služby, tak karlovarské pracoviště,“ popsal Havel.

Z celkových nákladů kraj z úvěru zaplatí 70 milionů korun. Tolik bude stát samotná stavba. Zbylých 30 milionů korun bude stát technologické vybavení, na kterou by záchranná služba měla získat dotaci z ministerstva zdravotnictví.

Stavební část zakázky ale musí být dokončena do listopadu letošního roku. Do té doby se musí záchranná služba vystěhovat z prostor Hasičského záchranného sboru, který rovněž očekává investici do technologického vybavení a potřebuje pronajaté prostory uvolnit, aby dotaci na vybavení mohl čerpat.

Karlovarský kraj chce do listopadu postavit nové sídlo záchranky
Ohodnoťte tento článek!