Přejít na obsah

Karlovarský kraj chystá stavbu nového sídla záchranné služby

zpět
23.7.2010
rekonstrukce, stavba
zvětšitrekonstrukce, stavbaZdroj: www.usak.ca

rekonstrukce, stavba | Zdroj: www.usak.ca

 

Karlovarský kraj připravuje stavbu nového sídla krajské záchranné služby. Náklady na jeho vybudování mají dosáhnout zhruba 100 milionů korun, přičemž na technologické vybavení by kraj chtěl získat peníze z dotací, informovala mluvčí krajského úřadu Andrea Bocková.

„V současné době máme zpracovanou dokumentaci pro územní rozhodnutí a připravujeme podklady pro stavební povolení,“ uvedl hejtmanův náměstek Petr Navrátil. Instalaci technologií předpokládá v listopadu 2011.

Technologie by měla zaplatit dotace z Integrovaného operačního programu. „Na kraj je vyčleněno 100 milionů korun, které by měli čerpat hasiči, záchranná služba a policie. Technologie by měla zajistit plnou provázanost jednotlivých složek integrovaného záchranného systému,“ doplnil Navrátil.

Záchranná služba zatím sídlí v pronajatých prostorech hasičů. Ti je ale budou potřebovat právě pro instalace nových technologií. I proto je nutné, aby kraj během příštího roku začal se stavbou nového sídla záchranné služby.

Stavební náklady by měly být asi 70 milionů korun, technologie mají stát dalších asi 25 milionů, zhruba na čtyři miliony by měla přijít projektová dokumentace. Předběžně zatím kraj počítá s tím, že by si na stavbu vzala záchranná služba úvěr, za který by ručil kraj.


Autoři

ČTK

Související články

11.6. Záchranka potřebuje vlastní sídlo Záchranka potřebuje vlastní sídlo
1 příspěvků
11.11. Záchranné službě dlouhodobě chybějí lékaři Záchranné službě dlouhodobě chybějí lékaři
11 příspěvků

Komentovat článek: Karlovarský kraj chystá stavbu nového sídla…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné