Karlovarský kraj investuje v Nemocnici Sokolov letos 50 milionů

Karlovarský kraj chce letos investovat v sokolovské nemocnici 50 milionů korun. Připravuje celkem čtyři projekty rekonstrukcí oddělení, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD). Nemocnice Sokolov je v majetku Karlovarského kraje, provozuje ji ale soukromá společnost Nemos.

Podle Havla se kraj s provozovateli nemocnice dohodl na konkrétních stavebních úpravách. „Půjde o rekonstrukci lůžkového očního oddělení v pavilonu E, zateplení pavilonu B, rekonstrukce oddělení ARO v pavilonu B a rekonstrukce porodnice v pavilonu E, upřesnil Havel.

Dokončení všech připravených projektů bude ale podle Havla záviset na tom, jaké budou konečné vysoutěžené ceny staveb. „Podle projektových nákladů by 50 milionů vystačilo asi jen na první dva projekty. Ze zkušenosti ale víme, že konečná cena bývá nakonec nižší, takže by měly zbít peníze ještě na další projekty,“ uvedl Havel. Prioritou by mělo hlavně zateplení pavilonu B, které by se mělo dělat v nejlépe hned v jarních měsících.

Kromě 50 milionů korun, které má kraj pro sokolovskou nemocnici v rozpočtu, se ale objem peněz na investice může navýšit z předpokládaného přebytku hospodaření kraje z loňského roku.

V posledních dvou letech investoval Karlovarský kraj do rekonstrukcí budov v sokolovské nemocnice desítky milionů korun. Naplňuje tak dohodu, že bude investovat do majetku nemocnice i když ji má v pronájmu Nemos.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!